Ford houdt rekening met grote financiële klap door coronacrisis
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford houdt rekening met een grote financiële klap door de coronacrisis. Het Amerikaanse concern, dat kampt met stilliggende fabrieken en veel gesloten showrooms, sluit daarom niet uit nog extra maatregelen te moeten nemen om deze moeilijke tijd door te komen.
Ford denkt in het eerste kwartaal, gecorrigeerd voor onder meer rente en belasting, uitgekomen te zijn op een verlies van ongeveer 600 miljoen dollar. De omzet zou volgens een eerste inschatting circa 16 procent zijn gedaald vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, tot 34 miljard dollar. Ford komt pas later deze maand met zijn daadwerkelijke eerstekwartaalcijfers naar buiten.
Financieel directeur Time Stone benadrukt in een verklaring vooralsnog alle opties open te houden als het gaat om maatregelen om extra financiering te regelen en de balans te versterken. Ook kijkt Ford volgens hem naar eventuele ingrepen op operationeel gebied om de financiële positie te verbeteren. Stone gaf verder geen details van mogelijkheden die worden onderzocht. Voorlopig denkt Ford in ieder geval nog voldoende geld in kas te hebben om de crisis ten minste tot en met het derde kwartaal door te komen, zelfs als de productie niet wordt hervat en er geen aanvullende maatregelen worden genomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
6 uur geleden