Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forbes: rijkste man en vrouw ter wereld allebei Fransen

Forbes: rijkste man en vrouw ter wereld allebei Fransen

PARIJS (ANP/BELGA) - De rijkste man en vrouw ter wereld komen allebei uit Frankrijk, meldt de Franse tak van zakenblad Forbes dat opnieuw zijn jaarlijkse lijst met superrijken heeft opgesteld. De rijkste man is Bernard Arnault, de topman van luxeconcern LVMH met modehuizen als Louis Vuitton en Christian Dior. De erfgename van L'Oréal, Françoise Bettencourt Meyers, is de meest vermogende vrouw van de wereld.

Arnault heeft volgens Forbes het grootste fortuin van de wereld, dat wordt geschat op zo'n 211 miljard dollar, ongeveer 193,5 miljard euro. Het zakenblad meldde eerder al dat hij tijdens de coronacrisis profiteerde van een sterke vraag naar luxeproducten. Ook de heropening van de horeca en belastingvrije aankopen van reizigers deden het bedrijf goed.

In de Forbes-lijst van vorig jaar stond Arnault nog op plek drie en was Elon Musk de rijkste man. Musk werd vorig jaar op papier veel armer door een waardedaling van zijn Tesla-aandelen. Forbes schatte ook in dat hij te veel heeft betaald voor Twitter.

Turbulentie op de beurs

Bettencourt Meyers en haar familie bezitten met 80,5 miljard dollar een stuk minder geld. In euro's is dit ruim 73,8 miljard. In 2019 overleed haar moeder Liliane Bettencourt, toen de eigenaresse van L'Oréal en de rijkste vrouw van de wereld. Haar dochter en erfgename Françoise nam daarna zowel het cosmeticaconcern over als de titel van rijkste vrouw ter wereld.

Forbes verwijst ook naar de turbulentie op de beurs. Het zakenblad stelt dat ook de rijkste mensen hier wat van hebben gemerkt. "Bijna de helft van de miljardairs zijn armer dan een jaar geleden."

In de lijst staat de Nederlandse Charlene de Carvalho-Heineken op plek 119. Zij en haar familie bezitten volgens Forbes 14,7 miljard dollar, bijna 13,5 miljard euro. Dat maakt haar volgens de ranglijst een van de rijkste vrouwen van de wereld. De Carvalho-Heineken heeft een deel van de aandelen in het bierconcern in handen.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

4 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

6 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

7 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

8 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

8 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

9 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

9 uur geleden