
Folkert de Jong bouwt bijzondere installatie in de Grote Kerk
VEERE - Folkert de Jong bouwt een bijzondere installatie in de Grote Kerk in Veere, die vanaf 10 oktober is te zien.
Hij is de eerste kerkmeester van het monument. De Jong heeft carte blanche om het middenschip in te richten.
Armada
Hij heeft gekozen voor een armada van scheepsmodellen van kaarsvet: ‘Ex Voto’. De modellen verschillen onderling, maar vormen wel één geheel. “Ik zie de Grote Kerk als een groot omgekeerd schip. Ooit heeft ze verre reizen gemaakt, nu is ze gestrand en leeg. Maar het water roept nog steeds.”
De Grote Kerk laat elk jaar een kerkmeester het middenschip invullen. De Jong is een naam die over de hele wereld bekend is. Hij is vooral bekend van zijn surrealistische beeldengroepen.
Zijn installatie is te zien van 10 oktober tot en met 28 februari volgend jaar.
Meer uit Middelburg
OOSTKAPELLE - Een persoon is dinsdag per ambulance naar het ziekenhuis gebracht na een medische noodsituatie rond de middag in de Dorpsstraat in Oostkapelle.
7 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
12 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
1 dag geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
1 dag geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
2 dagen geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geleden