Focus op cijfers grote banken op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. De blik van beleggers op Wall Street is vooral gericht op de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Wells Fargo. Verder gaat de aandacht uit naar de beursgang van Coinbase Global, het grootste handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins in de Verenigde Staten.
JPMorgan, de grootste bank van de VS, zag de winst in het eerste kwartaal zeer sterk stijgen. De bank profiteerde van de stijgende beurskoersen, het adviseren bij fusie- en overnamedeals en het begeleiden van beursgangen. Daarnaast kwamen miljarden vrij die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden. Het aandeel JPMorgan ging echter wel 1,6 procent omlaag, door zwakte bij de kredietverstrekking aan consumenten.
Goldman Sachs won juist 1,5 procent. De bekendste zakenbank op Wall Street boekte eveneens een fors hogere winst, door veel meer commissies voor het adviseren bij fusies en overnames en de begeleiding van beursgangen en aandelenuitgiftes. Volgens Goldman Sachs werden recordresultaten behaald. Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker van de VS, verloor 0,4 procent.
Discovery
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 33.686 punten. De brede S&P 500 was vrijwel onveranderd op 4139 punten, na het nieuwe record op dinsdag. De technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 13.970 punten.
Coinbase maakt woensdag zijn debuut in de Nasdaq. Daarbij worden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkopen bestaande aandeelhouders stukken. De waarde van Coinbase zou rond de 100 miljard dollar liggen. De bitcoin ging verder omhoog tot een nieuw record van bijna 65.000 dollar. Ook de cryptomunt ether bereikte een nieuw recordniveau.
Mediaconcern Discovery daalde 2,5 procent. Credit Suisse heeft meer aandelen Discovery verkocht vanwege het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiële verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker aandelen die in onderpand werden gegeven moet verkopen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben een mogelijke maas in de exportbeperkingen van geavanceerde chips naar China na ongeveer een jaar gedicht. Bedrijven konden ondanks die restricties mogelijk alsnog 's werelds geavanceerdste chips van bijvoorbeeld Nvidia of AMD uitvoeren naar Chinese entiteiten buiten dat land.
3 uur geleden