Focus op cijfers grote banken op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. De blik van beleggers op Wall Street is vooral gericht op de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Wells Fargo. Verder gaat de aandacht uit naar de beursgang van Coinbase Global, het grootste handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins in de Verenigde Staten.
JPMorgan, de grootste bank van de VS, zag de winst in het eerste kwartaal zeer sterk stijgen. De bank profiteerde van de stijgende beurskoersen, het adviseren bij fusie- en overnamedeals en het begeleiden van beursgangen. Daarnaast kwamen miljarden vrij die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden. Het aandeel JPMorgan ging echter wel 1,6 procent omlaag, door zwakte bij de kredietverstrekking aan consumenten.
Goldman Sachs won juist 1,5 procent. De bekendste zakenbank op Wall Street boekte eveneens een fors hogere winst, door veel meer commissies voor het adviseren bij fusies en overnames en de begeleiding van beursgangen en aandelenuitgiftes. Volgens Goldman Sachs werden recordresultaten behaald. Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker van de VS, verloor 0,4 procent.
Discovery
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 33.686 punten. De brede S&P 500 was vrijwel onveranderd op 4139 punten, na het nieuwe record op dinsdag. De technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 13.970 punten.
Coinbase maakt woensdag zijn debuut in de Nasdaq. Daarbij worden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkopen bestaande aandeelhouders stukken. De waarde van Coinbase zou rond de 100 miljard dollar liggen. De bitcoin ging verder omhoog tot een nieuw record van bijna 65.000 dollar. Ook de cryptomunt ether bereikte een nieuw recordniveau.
Mediaconcern Discovery daalde 2,5 procent. Credit Suisse heeft meer aandelen Discovery verkocht vanwege het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiƫle verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker aandelen die in onderpand werden gegeven moet verkopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
19 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiƫle gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geleden