Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Focus op cijfers grote banken op beurzen New York

Focus op cijfers grote banken op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. De blik van beleggers op Wall Street is vooral gericht op de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Wells Fargo. Verder gaat de aandacht uit naar de beursgang van Coinbase Global, het grootste handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins in de Verenigde Staten.

JPMorgan, de grootste bank van de VS, zag de winst in het eerste kwartaal zeer sterk stijgen. De bank profiteerde van de stijgende beurskoersen, het adviseren bij fusie- en overnamedeals en het begeleiden van beursgangen. Daarnaast kwamen miljarden vrij die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden. Het aandeel JPMorgan ging echter wel 1,6 procent omlaag, door zwakte bij de kredietverstrekking aan consumenten.

Goldman Sachs won juist 1,5 procent. De bekendste zakenbank op Wall Street boekte eveneens een fors hogere winst, door veel meer commissies voor het adviseren bij fusies en overnames en de begeleiding van beursgangen en aandelenuitgiftes. Volgens Goldman Sachs werden recordresultaten behaald. Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker van de VS, verloor 0,4 procent.

Discovery

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 33.686 punten. De brede S&P 500 was vrijwel onveranderd op 4139 punten, na het nieuwe record op dinsdag. De technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 13.970 punten.

Coinbase maakt woensdag zijn debuut in de Nasdaq. Daarbij worden geen nieuwe aandelen uitgegeven, maar verkopen bestaande aandeelhouders stukken. De waarde van Coinbase zou rond de 100 miljard dollar liggen. De bitcoin ging verder omhoog tot een nieuw record van bijna 65.000 dollar. Ook de cryptomunt ether bereikte een nieuw recordniveau.

Mediaconcern Discovery daalde 2,5 procent. Credit Suisse heeft meer aandelen Discovery verkocht vanwege het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiële verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker aandelen die in onderpand werden gegeven moet verkopen.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

2 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

3 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

3 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

4 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

6 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

7 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

8 uur geleden