FNV wacht drukke dag met twee acties in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De FNV organiseert woensdag twee acties in Den Haag. De eerste, om 12.00 uur op het Plein bij het gebouw van de Tweede Kamer, vraagt aandacht voor de toenemende armoede van mensen met een (bijstands)uitkering of minimumloon, waardoor een betaalbaar huis voor hen steeds moeilijker te vinden is. Op de stoep van het Kamergebouw bouwen vakbondsleden vanaf de vroege ochtend met pallets en bouwplastic een 'krottenwijk'. Op 24 grote piepschuimblokken wordt daarnaast een 'villawijk' geschilderd.
Ook krijgt minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) een petitie aangeboden tegen de zogeheten kostendelersnorm. "Die zorgt voor schrijnende situaties. Bijvoorbeeld voor ouders die hun kinderen, zodra die meerderjarig zijn, noodgedwongen uit huis moeten zetten omdat ze anders gekort worden op hun uitkering of toeslagen kwijtraken", meldt vicevoorzitter Kitty Jong.
Woensdagmiddag vanaf 14 uur is er op het Malieveld een manifestatie voor de werknemers in de publieke sector: politiemensen, onderwijzend personeel, militairen en ambtenaren. De deelnemende FNV-bonden komen daar in het geweer omdat veel cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. Werknemers klagen over hoge werkdruk, openstaande vacatures en achterblijvende lonen. Ze voelen zich door de overheid, hun werkgever, ondergewaardeerd en verwaarloosd, aldus de bond.
Het is niet de bedoeling dat mensen in groten getale naar het Malieveld komen. De manifestatie is online te volgen. Als symbool voor de afwezige deelnemers worden honderden lege stoelen neergezet.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
7 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
22 uur geleden