Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV vreest voor gezondheid werknemers als glyfosaat langer mag

FNV vreest voor gezondheid werknemers als glyfosaat langer mag

UTRECHT (ANP) - De FNV vindt het "bizar" dat de Europese Commissie het verdelgingsmiddel glyfosaat nog eens tien jaar wil toestaan. De vakbond vreest dat het middel de gezondheid schaadt van werknemers of omwonenden van bedrijven die glyfosaat gebruiken. De vakbond dringt er bij demissionair minister Piet Adema (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) dan ook op aan om tegen het voorstel te stemmen.

Glyfosaat, bekend als onder meer het veelgebruikte Roundup van fabrikant Monsanto, heeft veel tegenstanders. Sommige onderzoekers denken dat het middel kanker of de ziekte van Parkinson kan veroorzaken. Ook zou glyfosaat slecht zijn voor de biodiversiteit.

Maar het dagelijks bestuur van de Europese Unie vindt dat er niet genoeg bewijs is om glyfosaat te verbieden. Wel stelt de Europese Commissie beperkingen voor die onder andere moeten voorkomen dat het middel zich na het sproeien door de lucht of via water verspreidt.

"Wat de Europese Commissie hier voorstelt is bizar. Als dit doorgaat, verliest de gezondheid van werknemers en bewoners het opnieuw van de lobby van de pesticiden- en landbouwindustrie", stelt vicevoorzitter van FNV Kitty Jong. "Dit voorstel staat bovendien lijnrecht tegenover de zorgplicht van de overheid. Werknemers hebben recht op een gezonde werkomgeving. Daarbovenop is het recht op een schone, gezonde en duurzame leefomgeving een mensenrecht, dat daarnaast belangrijk is om de zorg betaalbaar te houden."

Meer uit Financieel

Ondernemers slechter bestand tegen inkomensverlies dan werknemers

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.

1 uur geleden
Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

6 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

7 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

7 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

11 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

11 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

12 uur geleden