Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV vreest voor gezondheid werknemers als glyfosaat langer mag

FNV vreest voor gezondheid werknemers als glyfosaat langer mag

UTRECHT (ANP) - De FNV vindt het "bizar" dat de Europese Commissie het verdelgingsmiddel glyfosaat nog eens tien jaar wil toestaan. De vakbond vreest dat het middel de gezondheid schaadt van werknemers of omwonenden van bedrijven die glyfosaat gebruiken. De vakbond dringt er bij demissionair minister Piet Adema (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) dan ook op aan om tegen het voorstel te stemmen.

Glyfosaat, bekend als onder meer het veelgebruikte Roundup van fabrikant Monsanto, heeft veel tegenstanders. Sommige onderzoekers denken dat het middel kanker of de ziekte van Parkinson kan veroorzaken. Ook zou glyfosaat slecht zijn voor de biodiversiteit.

Maar het dagelijks bestuur van de Europese Unie vindt dat er niet genoeg bewijs is om glyfosaat te verbieden. Wel stelt de Europese Commissie beperkingen voor die onder andere moeten voorkomen dat het middel zich na het sproeien door de lucht of via water verspreidt.

"Wat de Europese Commissie hier voorstelt is bizar. Als dit doorgaat, verliest de gezondheid van werknemers en bewoners het opnieuw van de lobby van de pesticiden- en landbouwindustrie", stelt vicevoorzitter van FNV Kitty Jong. "Dit voorstel staat bovendien lijnrecht tegenover de zorgplicht van de overheid. Werknemers hebben recht op een gezonde werkomgeving. Daarbovenop is het recht op een schone, gezonde en duurzame leefomgeving een mensenrecht, dat daarnaast belangrijk is om de zorg betaalbaar te houden."

Meer uit Financieel

Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

2 minuten geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

4 minuten geleden
Duitse minister ziet voordelen van ban social media voor kinderen

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Britse techactivist klaagt Trump-regering aan om visumverbod

NEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.

1 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 75 dollar

SINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.

1 uur geleden
Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

4 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

4 uur geleden