Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

De vakbonden maakten donderdag bekend niet meer met het nieuwe kabinet te willen praten als de AOW-plannen niet eerst volledig van tafel gaan. In de nieuwe plannen gaat de AOW-leeftijd sneller omhoog dan afgesproken in het pensioenakkoord. Ook de verzachting van de plannen die eerder deze week door een Kamermeerderheid werd gesteund is niet voldoende. De vakbonden willen "dat er met geen komma wordt getornd aan het pensioenakkoord", zei Koerselman.

Koerselman zegt samen met de andere vakbonden maandag in het Catshuis de boodschap te herhalen dat de AOW-plannen direct van tafel moeten. Ook "de aanval op de sociale zekerheid moet worden teruggedraaid" voordat de FNV verder wil praten met het nieuwe kabinet.

Stakingskas

De FNV is van plan maandag nog voor het gesprek de stakingskas te openen, vertelt Koerselman. Daaruit worden leden vergoed die door hun werkgever niet worden doorbetaald als ze gaan staken.

Dat betekent niet dat er ook direct gestaakt wordt, stelt Koerselman. Er is nog geen datum voor een staking. Maar FNV is bereid "het land plat te leggen als het moet" en zegt dat een aantal sectoren klaar is om te staken. "Als het zo doorgaat gaat het Malieveld of het Museumplein wel vol komen, maar dat is te voorkomen", zei de FNV-voorzitter.

'Afspraak is afspraak'

Vakbond De Unie blikte vrijdag bij Goedemorgen Nederland ook vooruit op de kennismaking met het kabinet. Voorzitter Reinier Castelein zei daar dat zijn collega's bij het gesprek "absoluut zullen weglopen" als er toch over de AOW-plannen wordt gesproken. "Er wordt kennisgemaakt en niet gesproken over de inhoud", stelde Castelein.

De plannen van het nieuwe kabinet hebben "fundamenteel het vertrouwen geschaad", vindt Castelein. "Afspraak is afspraak", zei Castelein, die sprak van een schoffering. Volgens hem had D66 hier de polder moeten versterken. Met deze koers maakt premier Jetten de vier jaar niet vol, verwacht Castelein.

Het gesprek met het kabinet begint maandag om 15.45 uur in het Catshuis en staat gepland tot 17.30 uur. Ook andere sociale partijen zijn bij het gesprek aanwezig.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

21 minuten geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

38 minuten geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

43 minuten geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

59 minuten geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

1 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

2 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

2 uur geleden