FNV: volgende 'zeer spannende' onderhandelingen supers in aantocht
UTRECHT (ANP) - Hoewel de stakingen bij de distributiecentra van Albert Heijn nog maar net achter de rug zijn, breekt er meteen weer een spannende tijd aan voor supermarktketens. Op dinsdag 23 mei beginnen namelijk "hele spannende" onderhandelingen voor de cao's van alle supermarktmedewerkers die onder de grote formules vallen, laat FNV-bestuurder Danielle Wiek weten.
Ook het distributiecentrum van Jumbo volgt volgens haar de loonstijging die uit die onderhandelingen komt. "Het wordt heel spannend waar de werkgevers mee gaan komen, vooral omdat we dit jaar behoorlijk laat beginnen met onderhandelen", zegt Wiek.
De inzet van de bonden is een "fatsoenlijke" loonsverhoging. "Het gaat om dezelfde punten als we op dit moment overal op tafel leggen", aldus de vakbondsvrouw. Dat betekent onder meer een loonsverhoging van meer dan 14 procent.
De komende onderhandelingen gaan over de cao's Supermarkt VGL en het Levensmiddelenbedrijf. De huidige cao's lopen tot 1 juli.
De vakbonden en Albert Heijn werden het dinsdag eens over een nieuwe cao voor distributiecentra. Die medewerkers krijgen onder meer een loonsverhoging van 10 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
3 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
4 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
8 uur geleden