FNV stopt met werkonderbrekingen bij industriële wasserijen
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft de werkonderbrekingen bij industriële wasserijen voorlopig opgeschort. De werkgevers in de branche zijn namelijk met een beter voorstel gekomen voor een nieuwe cao voor het personeel van de bedrijven, waar onder andere bedrijfskleding, beddengoed en handdoeken van hotels en ziekenhuizen worden gewassen. "Wij vinden het voorstel goed genoeg om aan onze leden voor te leggen", laat FNV-bestuurder Dino Djulbic weten.
Het gaat om een cao voor ongeveer 7000 mensen. Behalve een hoger loon wilde FNV ook een regeling met betrekking tot zwaar werk zwart op wit hebben. Verder moest het voor oudere werknemers mogelijk worden om eerder te stoppen met werken. Volgens de werkgevers was vooral de impact die de coronacrisis heeft op de branche een struikelblok. Sommige bedrijven uit de branche zouden daardoor bovengemiddeld zwaar zijn getroffen waardoor niet zomaar met alle vakbondseisen kon worden ingestemd.
In het nieuwe voorstel, dat werkgeversorganisaties FTN en NETEX omschrijven als een onderhandelingsresultaat, staat dat personeel 2 procent loonsverhoging tegemoet kan zien in een cao die achttien maanden geldt. Ook gaat het om afspraken over bijvoorbeeld de uitwerking van de pensioenstelselwijziging en een regeling voor oudere werknemers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn kwartaalwinst flink opgevoerd, mede doordat de rentebaten weer een duidelijke toename lieten zien. Door dit resultaat is de jaarwinst over 2025 van het financiële concern bijna net zo hoog uitgekomen als een jaar eerder, ondanks de grote geopolitieke onrust.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker drieduizend mensen hebben een arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen doordat ze corona kregen tijdens de pandemie. Dit meldt het Centraal Planbureau (CPB) na onderzoek naar mensen die tussen juni 2020 en augustus 2021 besmet raakten met het virus. Het aantal extra WIA-uitkeringen dat daadwerkelijk is toegekend door coronabesmettingen ligt volgens de onderzoekers nog hoger.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
7 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
9 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
9 uur geleden