Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil dinsdag 24 oktober een landelijke stakingsdag in de houthandel organiseren om zo de eisen voor een nieuwe en betere cao kracht bij te zetten. De bond roept verder voor deze maandag op tot werkonderbrekingen in Zuid-Holland en Zeeland. Ook vakbond CNV roept op tot actie.

"Na succesvolle werkonderbrekingen in Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland zijn nu de provincies Zeeland en Zuid-Holland aan de beurt. Ook hier zijn onze strijdbare leden er klaar voor", aldus FNV-actiecoördinator Dennis Vereggen.

FNV eist onder meer een structurele loonsverhoging van gemiddeld 10 procent voor alle werknemers. De vorige cao liep eind maart af. De bond stuurde eerder al een ultimatum naar werkgeversorganisatie VVNH, maar dat werd afgewezen.

6000 mensen

In de houthandel werken volgens FNV circa 6000 mensen. Bij de VVNH, voluit de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Houtondernemingen, zijn zo'n 220 groothandelsondernemingen aangesloten.

"Medewerkers voelen zich niet serieus genomen", stelt CNV-onderhandelaar Saskia Spaargaren. "Werkgevers doen alsof ze 9,2 procent loonsverhoging bieden. Maar hun rekensom klopt niet. Ze spelen met vuur."

Toenemende actiebereidheid

Spaargaren zegt dat de animo om het werk te onderbreken voor een betere cao steeds verder toeneemt. "Komende week zullen ze dat in Zuid-Holland en Zeeland weer laten zien. Hopelijk snappen de werkgevers dan eindelijk dat ze met een beter verhaal moeten komen. De actiebereidheid neemt alleen maar toe."

Meer uit Financieel

Topman Saudi Aramco: wereldwijde olievraag blijft sterk

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar olie blijft dit jaar en ook volgend jaar sterk, vooral dankzij de vraag van opkomende markten. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gezegd op een energieconferentie in Londen. Hij wees daarbij onder meer op de groeiende bevolking en stijgende levensstandaarden in opkomende landen waardoor de vraag naar olie toeneemt.

50 minuten geleden
Nobelprijs voor de Economie opnieuw naar drie onderzoekers

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Economie is dit jaar opnieuw uitgereikt aan drie onderzoekers, namelijk Joel Mokyr, Philippe Aghion en Peter Howitt. Volgens de Zweedse Koninklijke Academie van Wetenschappen hebben de drie wetenschappers laten zien hoe nieuwe technologie kan bijdragen aan duurzame economische groei.

52 minuten geleden
Vakbond noemt loonbod sjorbedrijf ILS 'hoopvol'

ROTTERDAM (ANP) - FNV vindt het loonbod van sjorbedrijf ILS "hoopvol". Dat zegt vakbondsbestuurder Niek Stam. Volgens ILS gaan sjorders er in drie jaar tijd in totaal 20 procent op vooruit als ze het bod accepteren. Dinsdag gaan de partijen weer om tafel.

3 uur geleden
AEX-index veert op na sussende woorden Trump over China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index veerde maandag weer op na de zware verliesbeurt op vrijdag. De vrees voor een handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten laaide eind vorige week op nadat president Donald Trump had gedreigd de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Ook dreigde hij de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping af te zeggen. De Amerikaanse president reageerde daarmee op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.

3 uur geleden
Sportapp Strava kijkt naar beursgang in de VS

SAN FRANCISCO (ANP) - Strava heeft de intentie om een beursgang te maken in de Verenigde Staten. Dat heeft topman Michael Martin van de sportapp aan de Financial Times (FT) verteld. Een beursnotering "biedt eenvoudig toegang tot kapitaal voor het geval we meer en grotere overnames willen doen", stelde Martin.

4 uur geleden
Sjorders in Rotterdamse haven weer aan het werk

ROTTERDAM (ANP) - Sjorders in de Rotterdamse haven zijn maandag weer aan het werk gegaan, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten. Werknemers van twee sjorbedrijven waren sinds vorige week woensdag aan het staken, maar de rechter had bepaald dat zij vanaf 07.00 uur weer aan het werk moesten om de achterstanden in te halen.

4 uur geleden
Meer kabeldiefstal bij Duitse laadstations elektrische auto's

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij Duitse laadstations voor elektrische auto's zijn er vaker diefstallen van kabels, waarschijnlijk vooral om koper in handen te krijgen. Dat melden Duitse exploitanten van laadstations aan persbureau dpa. Door de hoge prijs van koper is het metaal aantrekkelijker geworden voor criminelen om te stelen.

5 uur geleden