Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil dinsdag 24 oktober een landelijke stakingsdag in de houthandel organiseren om zo de eisen voor een nieuwe en betere cao kracht bij te zetten. De bond roept verder voor deze maandag op tot werkonderbrekingen in Zuid-Holland en Zeeland. Ook vakbond CNV roept op tot actie.

"Na succesvolle werkonderbrekingen in Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland zijn nu de provincies Zeeland en Zuid-Holland aan de beurt. Ook hier zijn onze strijdbare leden er klaar voor", aldus FNV-actiecoördinator Dennis Vereggen.

FNV eist onder meer een structurele loonsverhoging van gemiddeld 10 procent voor alle werknemers. De vorige cao liep eind maart af. De bond stuurde eerder al een ultimatum naar werkgeversorganisatie VVNH, maar dat werd afgewezen.

6000 mensen

In de houthandel werken volgens FNV circa 6000 mensen. Bij de VVNH, voluit de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Houtondernemingen, zijn zo'n 220 groothandelsondernemingen aangesloten.

"Medewerkers voelen zich niet serieus genomen", stelt CNV-onderhandelaar Saskia Spaargaren. "Werkgevers doen alsof ze 9,2 procent loonsverhoging bieden. Maar hun rekensom klopt niet. Ze spelen met vuur."

Toenemende actiebereidheid

Spaargaren zegt dat de animo om het werk te onderbreken voor een betere cao steeds verder toeneemt. "Komende week zullen ze dat in Zuid-Holland en Zeeland weer laten zien. Hopelijk snappen de werkgevers dan eindelijk dat ze met een beter verhaal moeten komen. De actiebereidheid neemt alleen maar toe."

Meer uit Financieel

KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

12 minuten geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

2 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

3 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

3 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

4 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

4 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

5 uur geleden