FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil dinsdag 24 oktober een landelijke stakingsdag in de houthandel organiseren om zo de eisen voor een nieuwe en betere cao kracht bij te zetten. De bond roept verder voor deze maandag op tot werkonderbrekingen in Zuid-Holland en Zeeland. Ook vakbond CNV roept op tot actie.
"Na succesvolle werkonderbrekingen in Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland zijn nu de provincies Zeeland en Zuid-Holland aan de beurt. Ook hier zijn onze strijdbare leden er klaar voor", aldus FNV-actiecoördinator Dennis Vereggen.
FNV eist onder meer een structurele loonsverhoging van gemiddeld 10 procent voor alle werknemers. De vorige cao liep eind maart af. De bond stuurde eerder al een ultimatum naar werkgeversorganisatie VVNH, maar dat werd afgewezen.
6000 mensen
In de houthandel werken volgens FNV circa 6000 mensen. Bij de VVNH, voluit de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Houtondernemingen, zijn zo'n 220 groothandelsondernemingen aangesloten.
"Medewerkers voelen zich niet serieus genomen", stelt CNV-onderhandelaar Saskia Spaargaren. "Werkgevers doen alsof ze 9,2 procent loonsverhoging bieden. Maar hun rekensom klopt niet. Ze spelen met vuur."
Toenemende actiebereidheid
Spaargaren zegt dat de animo om het werk te onderbreken voor een betere cao steeds verder toeneemt. "Komende week zullen ze dat in Zuid-Holland en Zeeland weer laten zien. Hopelijk snappen de werkgevers dan eindelijk dat ze met een beter verhaal moeten komen. De actiebereidheid neemt alleen maar toe."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.
5 uur geleden