Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

FNV: op 24 oktober landelijke stakingsdag in houthandel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil dinsdag 24 oktober een landelijke stakingsdag in de houthandel organiseren om zo de eisen voor een nieuwe en betere cao kracht bij te zetten. De bond roept verder voor deze maandag op tot werkonderbrekingen in Zuid-Holland en Zeeland. Ook vakbond CNV roept op tot actie.

"Na succesvolle werkonderbrekingen in Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland zijn nu de provincies Zeeland en Zuid-Holland aan de beurt. Ook hier zijn onze strijdbare leden er klaar voor", aldus FNV-actiecoördinator Dennis Vereggen.

FNV eist onder meer een structurele loonsverhoging van gemiddeld 10 procent voor alle werknemers. De vorige cao liep eind maart af. De bond stuurde eerder al een ultimatum naar werkgeversorganisatie VVNH, maar dat werd afgewezen.

6000 mensen

In de houthandel werken volgens FNV circa 6000 mensen. Bij de VVNH, voluit de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Houtondernemingen, zijn zo'n 220 groothandelsondernemingen aangesloten.

"Medewerkers voelen zich niet serieus genomen", stelt CNV-onderhandelaar Saskia Spaargaren. "Werkgevers doen alsof ze 9,2 procent loonsverhoging bieden. Maar hun rekensom klopt niet. Ze spelen met vuur."

Toenemende actiebereidheid

Spaargaren zegt dat de animo om het werk te onderbreken voor een betere cao steeds verder toeneemt. "Komende week zullen ze dat in Zuid-Holland en Zeeland weer laten zien. Hopelijk snappen de werkgevers dan eindelijk dat ze met een beter verhaal moeten komen. De actiebereidheid neemt alleen maar toe."

Meer uit Financieel

KLM zet vlucht naar Heathrow in voor 318 gestrande reizigers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.

8 minuten geleden
VS neemt verkoop Venezolaanse olie over, zegt minister

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.

9 minuten geleden
Wall Street maakt pas op de plaats na bereiken nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.

11 minuten geleden
Venezuela blijft volgens zakenzender olie leveren aan VS

WASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.

49 minuten geleden
Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

1 uur geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

2 uur geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

2 uur geleden