FNV ontvangt honderden meldingen van agressie bij zelfscankassa's
DEN HAAG (ANP) - FNV heeft in een paar weken "enkele honderden" meldingen ontvangen over agressie bij zelfscankassa's in supermarkten. Dat bevestigt de vakbond na eerdere berichtgeving door vakwebsite Distrifood. "Jong, goedkoop personeel krijgt taken toebedeeld waar ze niet voor uitgerust zijn", zegt FNV-bestuurder Michiel Al.
De vakbond lanceerde ongeveer drie weken geleden het meldpunt 'Agressie aan de zelfscankassa'. Volgens Al variëren de meldingen van verbale agressie tot vechtpartijen bij de zelfscankassa's. Supermarktmedewerkers doen bij de meldingen soms zelf suggesties en pleiten bijvoorbeeld voor meer traditionele kassa's en professionele bewaking in de winkels, zegt de vakbondsbestuurder.
FNV wil dat in de cao voor supermarkten afspraken worden opgenomen over de veiligheid van medewerkers bij de zelfscankassa's. Zo pleit de vakbond onder meer voor betere training.
Naamplaatje
Volgens Al is de taakverdeling nu niet op orde. In de functiebeschrijving van een kassamedewerker staat bijvoorbeeld niet dat de medewerker ook tassen moet controleren, zoals bij de zelfscankassa's vaak gebeurt, legt hij uit. Jonge medewerkers van 16 of 17 jaar "krijgen de politiepet op". "De vakbond zegt: doe dat nu niet", aldus de vakbondsbestuurder. Hij oppert ook dat er een minimumleeftijd moet komen voor medewerkers die bij de zelfscankassa's staan.
Volgende week gaan de gesprekken verder over een nieuwe cao voor supermarkten en dan neemt de vakbond de meldingen mee in de onderhandelingen, zegt Al.
Agressie tegen supermarktmedewerkers is een breder probleem. Zo nam Albert Heijn eerder dit jaar meer veiligheidsmaatregelen, omdat medewerkers steeds vaker last hebben van agressie en overlast. De supermarktketen krijgt hierover duizenden meldingen per jaar. Bij Albert Heijn hoeven medewerkers bijvoorbeeld geen naamplaatje meer te dragen en krijgen ze extra training over hoe ze klanten kunnen aanspreken op ongewenst gedrag en de situatie kunnen de-escaleren. Supermarktketen Dirk kwam in april nog met bodycams voor werknemers.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
13 uur geleden