Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: meer maatregelen nodig tegen agressie jegens ov-personeel

FNV: meer maatregelen nodig tegen agressie jegens ov-personeel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV Spoor wil dat boa's vaker politiebevoegdheden kunnen gebruiken en dat zij toegang krijgen tot systemen voor het vaststellen van persoonsgegevens. De maatregelen moeten agressie tegen ov-personeel terugdringen.

De FNV wil dat boa's in de systemen kunnen waarmee de identiteit van reizigers wordt gecontroleerd, om mensen die regelmatig overlast geven aan te pakken. Ook wil de FNV dat boa's handboeien mogen gebruiken tot de politie is gearriveerd of mensen mogen fouilleren in het geval van agressie of geweld tegen reizigers of collega's. Nu mag dat alleen als zij bijvoorbeeld zelf mishandeld worden tijdens het uitvoeren van hun taak.

Ook dringt de vakbond aan op een campagne om bewustwording te creëren onder reizigers, en op meer bestuurlijke daadkracht. De bond gaat hier woensdag over in gesprek met de vaste Kamercommissie voor Justitie en Veiligheid. FNV Spoor zet zich in voor medewerkers van onder andere de NS, ProRail en Goederenvervoer. Om de veiligheid van het ov-personeel te verbeteren is volgens de bond politiek ingrijpen noodzakelijk.

In 2022 was er een stijging van 30 procent van het aantal geregistreerde incidenten van agressie en geweld tegen NS-medewerkers, zegt de FNV. Henri Janssen, bestuurder van FNV Spoor, vindt dat een direct gevolg van "verharding in de samenleving". Ook speelt volgens Janssen mee dat het aantal verwarde personen, dak- en thuislozen, verslaafden en veiligelanders dat voor "grote problemen" zorgt, toeneemt. "Denk hierbij aan het overtreden van huisregels, maar zeker ook verstoring van de openbare orde." Het zijn volgens de vakbondsbestuurder maatschappelijke problemen die niet allemaal door de vervoerder kunnen worden opgelost.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

3 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

5 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

7 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

16 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

16 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

18 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

18 uur geleden