Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: meer maatregelen nodig tegen agressie jegens ov-personeel

FNV: meer maatregelen nodig tegen agressie jegens ov-personeel

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV Spoor wil dat boa's vaker politiebevoegdheden kunnen gebruiken en dat zij toegang krijgen tot systemen voor het vaststellen van persoonsgegevens. De maatregelen moeten agressie tegen ov-personeel terugdringen.

De FNV wil dat boa's in de systemen kunnen waarmee de identiteit van reizigers wordt gecontroleerd, om mensen die regelmatig overlast geven aan te pakken. Ook wil de FNV dat boa's handboeien mogen gebruiken tot de politie is gearriveerd of mensen mogen fouilleren in het geval van agressie of geweld tegen reizigers of collega's. Nu mag dat alleen als zij bijvoorbeeld zelf mishandeld worden tijdens het uitvoeren van hun taak.

Ook dringt de vakbond aan op een campagne om bewustwording te creëren onder reizigers, en op meer bestuurlijke daadkracht. De bond gaat hier woensdag over in gesprek met de vaste Kamercommissie voor Justitie en Veiligheid. FNV Spoor zet zich in voor medewerkers van onder andere de NS, ProRail en Goederenvervoer. Om de veiligheid van het ov-personeel te verbeteren is volgens de bond politiek ingrijpen noodzakelijk.

In 2022 was er een stijging van 30 procent van het aantal geregistreerde incidenten van agressie en geweld tegen NS-medewerkers, zegt de FNV. Henri Janssen, bestuurder van FNV Spoor, vindt dat een direct gevolg van "verharding in de samenleving". Ook speelt volgens Janssen mee dat het aantal verwarde personen, dak- en thuislozen, verslaafden en veiligelanders dat voor "grote problemen" zorgt, toeneemt. "Denk hierbij aan het overtreden van huisregels, maar zeker ook verstoring van de openbare orde." Het zijn volgens de vakbondsbestuurder maatschappelijke problemen die niet allemaal door de vervoerder kunnen worden opgelost.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

4 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

6 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

6 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

7 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

9 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

10 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

11 uur geleden