Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: medewerkers Mentos-fabriek in Breda gaan staken

FNV: medewerkers Mentos-fabriek in Breda gaan staken

BREDA (ANP) - Medewerkers van de Bredase snoepfabriek van Perfetti Van Melle, bekend van onder meer Mentos, gaan zondagavond staken. Volgens vakbond FNV wordt dit het begin van een estafettestaking in de Nederlandse zoetwarenbranche.

De bond had werkgevers in de sector een ultimatum gestuurd met eisen voor een flinke loonsverhoging vanwege de hoge inflatie. Maar dat leverde niet de gewenste reactie op. "Ons ultimatum was duidelijk. En ook logisch, want 80 procent van onze leden is niet akkoord met het eindbod van de werkgever. Daarom laten de werknemers nu met acties weten dat ze het serieus menen", zegt FNV-bestuurder Eric Brouwer. "Er is nu alleen een cao met andere vakbonden, maar de grootste vakbond van Nederland is buitengesloten", benadrukt hij.

Volgens de vakbondsman werken er bij Perfetti Van Melle ongeveer zeshonderd mensen. Hij hoopt dat er ongeveer tweehonderd in staking gaan. Die actie zou dan drie dagen moeten duren. Wat de impact zal zijn van de staking, durft Brouwer nog niet te zeggen.

Zoetwaren-cao

Het is de bedoeling dat er daarna wordt gestaakt bij een andere koek- of snoepfabriek. De zoetwaren-cao geldt voor duizenden mensen die werken bij bijna tweehonderd bedrijven. Ook personeel van bedrijven als Mars en Verkade valt onder deze cao.

Perfetti Van Melle wil niet inhoudelijk op de stakingsaankondiging ingaan. De onderneming verwijst naar een verklaring van brancheorganisatie VBZ. Die bevestigt al met vakbonden CNV en De Unie tot een cao-akkoord te zijn gekomen. "Deze cao zal na goedkeuring van de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid algemeen verbindend verklaard worden. Hiermee komt voor de ongeveer 15.000 werknemers in de branche duidelijkheid", aldus de organisatie, die daarom niet nog met FNV nieuwe afspraken wilde maken.

De nieuwe cao kent een looptijd van twee jaar en het personeel krijgt volgens VBZ een loonsverhoging van gemiddeld 10,3 procent. VBZ wilde qua loonsverhoging niet nog verder gaan omdat de zoetwarenbranche een wisselend beeld kent als het gaat om economische omstandigheden bij de bedrijven. "Waar het algemene beeld is dat supermarkten grote prijsstijgingen hebben kunnen doorvoeren, geldt dat in het algemeen niet voor het overgrote deel van de branchebedrijven."

Meer uit Financieel

Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

3 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

6 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

6 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

7 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

7 uur geleden
Chipbedrijven flink hoger in AEX na investering Nvidia in Intel

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geƫindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.

7 uur geleden
Japans chemiebedrijf legt bouw Rotterdamse fabriek stil

TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.

8 uur geleden