FNV kondigt stakingen bij Heineken aan, derde keer in drie weken
LEIDEN (ANP) - Vakbond FNV heeft opnieuw stakingen bij bierbrouwer Heineken aangekondigd. Op maandag, dinsdag en woensdag leggen werknemers in de brouwerijen, op het hoofdkantoor en bij de commerciële tak het werk neer, meldt vakbondsbestuurder Nurettin Altundal. Het is de derde staking in drie weken tijd bij de brouwer.
De cao's voor de brouwerijen, commerciële tak en het internationale Heineken Group verlopen eind dit jaar alle drie. FNV vraagt om 7 procent meer loon in 2025, CNV om 5 procent. Heineken stelt een loonsverhoging van 6,3 procent voor in twee jaar.
"Heineken houdt voet bij stuk en komt ons tot nu toe nauwelijks tegemoet", laat Altundal weten. Eerst staakten werknemers één dag, een week later twee dagen. "We proberen zo min mogelijk pijn te creëren, maar Heineken leunt nog eens achterover." Daarom was het volgens de vakbondsbestuurder tijd om de acties verder op te bouwen.
Aangepast voorstel Heineken
CNV-onderhandelaar Mirjam van Leussen zegt dat Heineken van alles probeert om "de actiebereidheid van werknemers te ondermijnen". Zo zou de brouwer infosessies organiseren en voortdurend langskomen op actielocaties. "Maar het gaat ze niet lukken om op deze manier verdeeldheid te zaaien", aldus CNV, die alleen betrokken is bij de cao voor de 1200 werknemers in de brouwerijen van Heineken in Zoeterwoude en Den Bosch. "De acties gaan door tot er een nieuwe cao is."
Heineken zelf zegt continu te proberen weer met de bonden om tafel te gaan sinds de vakbonden aangaven uitonderhandeld te zijn. De brouwer heeft een aangepast voorstel gedaan waarin "grote stappen" zijn gemaakt op salaris en maatwerkroosters, "om aan de wensen tegemoet te komen", aldus een woordvoerder.
Heineken: disproportioneel zwaar middel
"Het is een disproportioneel zwaar middel met grote gevolgen: voor onze productie, en uiteindelijk voor onze betrouwbaarheid richting onze klanten en consumenten", vindt Heineken. De woordvoerder gaf aan dat er "vooralsnog genoeg bier in de keten zit". Consumenten lijken dus nog niet te hoeven vrezen voor lege schappen in de supermarkt of lege fusten in het café. Maar "dit kun je niet tot in oneindigheid volhouden", voegde hij daaraan toe.
De stakingen hebben bovendien een "grote impact op het onderlinge teamgevoel", zegt Heineken. Minder dan 15 procent van iedereen die onder de cao valt, zou meedoen aan de stakingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
26 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
3 uur geleden