FNV kondigt stakingen bij Heineken aan, derde keer in drie weken
LEIDEN (ANP) - Vakbond FNV heeft opnieuw stakingen bij bierbrouwer Heineken aangekondigd. Op maandag, dinsdag en woensdag leggen werknemers in de brouwerijen, op het hoofdkantoor en bij de commerciële tak het werk neer, meldt vakbondsbestuurder Nurettin Altundal. Het is de derde staking in drie weken tijd bij de brouwer.
De cao's voor de brouwerijen, commerciële tak en het internationale Heineken Group verlopen eind dit jaar alle drie. FNV vraagt om 7 procent meer loon in 2025, CNV om 5 procent. Heineken stelt een loonsverhoging van 6,3 procent voor in twee jaar.
"Heineken houdt voet bij stuk en komt ons tot nu toe nauwelijks tegemoet", laat Altundal weten. Eerst staakten werknemers één dag, een week later twee dagen. "We proberen zo min mogelijk pijn te creëren, maar Heineken leunt nog eens achterover." Daarom was het volgens de vakbondsbestuurder tijd om de acties verder op te bouwen.
Aangepast voorstel Heineken
CNV-onderhandelaar Mirjam van Leussen zegt dat Heineken van alles probeert om "de actiebereidheid van werknemers te ondermijnen". Zo zou de brouwer infosessies organiseren en voortdurend langskomen op actielocaties. "Maar het gaat ze niet lukken om op deze manier verdeeldheid te zaaien", aldus CNV, die alleen betrokken is bij de cao voor de 1200 werknemers in de brouwerijen van Heineken in Zoeterwoude en Den Bosch. "De acties gaan door tot er een nieuwe cao is."
Heineken zelf zegt continu te proberen weer met de bonden om tafel te gaan sinds de vakbonden aangaven uitonderhandeld te zijn. De brouwer heeft een aangepast voorstel gedaan waarin "grote stappen" zijn gemaakt op salaris en maatwerkroosters, "om aan de wensen tegemoet te komen", aldus een woordvoerder.
Heineken: disproportioneel zwaar middel
"Het is een disproportioneel zwaar middel met grote gevolgen: voor onze productie, en uiteindelijk voor onze betrouwbaarheid richting onze klanten en consumenten", vindt Heineken. De woordvoerder gaf aan dat er "vooralsnog genoeg bier in de keten zit". Consumenten lijken dus nog niet te hoeven vrezen voor lege schappen in de supermarkt of lege fusten in het café. Maar "dit kun je niet tot in oneindigheid volhouden", voegde hij daaraan toe.
De stakingen hebben bovendien een "grote impact op het onderlinge teamgevoel", zegt Heineken. Minder dan 15 procent van iedereen die onder de cao valt, zou meedoen aan de stakingen.
Meer uit Financieel
VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
41 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
5 uur geleden