Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kondigt stakingen bij Heineken aan, derde keer in drie weken

FNV kondigt stakingen bij Heineken aan, derde keer in drie weken

LEIDEN (ANP) - Vakbond FNV heeft opnieuw stakingen bij bierbrouwer Heineken aangekondigd. Op maandag, dinsdag en woensdag leggen werknemers in de brouwerijen, op het hoofdkantoor en bij de commerciële tak het werk neer, meldt vakbondsbestuurder Nurettin Altundal. Het is de derde staking in drie weken tijd bij de brouwer.

De cao's voor de brouwerijen, commerciële tak en het internationale Heineken Group verlopen eind dit jaar alle drie. FNV vraagt om 7 procent meer loon in 2025, CNV om 5 procent. Heineken stelt een loonsverhoging van 6,3 procent voor in twee jaar.

"Heineken houdt voet bij stuk en komt ons tot nu toe nauwelijks tegemoet", laat Altundal weten. Eerst staakten werknemers één dag, een week later twee dagen. "We proberen zo min mogelijk pijn te creëren, maar Heineken leunt nog eens achterover." Daarom was het volgens de vakbondsbestuurder tijd om de acties verder op te bouwen.

Aangepast voorstel Heineken

CNV-onderhandelaar Mirjam van Leussen zegt dat Heineken van alles probeert om "de actiebereidheid van werknemers te ondermijnen". Zo zou de brouwer infosessies organiseren en voortdurend langskomen op actielocaties. "Maar het gaat ze niet lukken om op deze manier verdeeldheid te zaaien", aldus CNV, die alleen betrokken is bij de cao voor de 1200 werknemers in de brouwerijen van Heineken in Zoeterwoude en Den Bosch. "De acties gaan door tot er een nieuwe cao is."

Heineken zelf zegt continu te proberen weer met de bonden om tafel te gaan sinds de vakbonden aangaven uitonderhandeld te zijn. De brouwer heeft een aangepast voorstel gedaan waarin "grote stappen" zijn gemaakt op salaris en maatwerkroosters, "om aan de wensen tegemoet te komen", aldus een woordvoerder.

Heineken: disproportioneel zwaar middel

"Het is een disproportioneel zwaar middel met grote gevolgen: voor onze productie, en uiteindelijk voor onze betrouwbaarheid richting onze klanten en consumenten", vindt Heineken. De woordvoerder gaf aan dat er "vooralsnog genoeg bier in de keten zit". Consumenten lijken dus nog niet te hoeven vrezen voor lege schappen in de supermarkt of lege fusten in het café. Maar "dit kun je niet tot in oneindigheid volhouden", voegde hij daaraan toe.

De stakingen hebben bovendien een "grote impact op het onderlinge teamgevoel", zegt Heineken. Minder dan 15 procent van iedereen die onder de cao valt, zou meedoen aan de stakingen.

Meer uit Financieel

Dr. Martens verplaatst productie om impact heffingen te beperken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.

1 uur geleden
Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

1 uur geleden
Meta moet Spaanse mediabedrijven bijna half miljard betalen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.

2 uur geleden
ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

2 uur geleden
Peter Gillis wil belastingfraudezaak overdoen bij rechtbank

DEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

3 uur geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

4 uur geleden