Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kondigt staking aan bij geneesmiddelenonderzoekbedrijf ICON

FNV kondigt staking aan bij geneesmiddelenonderzoekbedrijf ICON

GRONINGEN (ANP) - Medewerkers van geneesmiddelenonderzoekbedrijf ICON in Assen en Groningen gaan volgende week staken. Volgens vakbond FNV leggen ze dinsdag een halve dag en woensdag de hele dag het werk neer om een hogere loonsverhoging te eisen. De bond verwacht dat er bijna vierhonderd van de meer dan achthonderd werknemers in Nederland meedoen met de actie.

"Maar het gedeelte waar de vrijwilligers liggen die zich laten testen, laten we met rust", verzekert FNV-bestuurder Chaim Korthof. Ook wil de bond met de staking geen onderzoeken verstoren waarbij kinderen of stervende mensen betrokken zijn. Ander labwerk zal volgens Korthof wel stilvallen. "Dat betekent dat er onderzoeken vertraging zullen oplopen. En als deadlines van sponsoren niet gehaald worden kan dat voor ICON in de papieren lopen."

Eigenlijk was het de bedoeling dat er al op 9 mei zou worden gestaakt bij de Ierse multinational. Maar die actie ging niet door omdat er recent ook medewerkers van FNV zelf in staking waren. Vervolgens duurde het nog een tijd voordat Korthof afspraken kon maken met ICON over het garanderen van de veiligheid gedurende de staking, waardoor de eerste acties pas voor volgende week in de planning staan.

Kerstpakket geschrapt

"In januari had FNV bij ICON nog maar 40 leden. Dat zijn er nu zo'n 400. De onvrede is groot. Daarbij was het de druppel dat ICON vlak voor de kerst om te bezuinigen het kerstpakket schrapte", vertelt Korthof. "En dat terwijl het bedrijf miljarden winst maakt." De vakbond maakt zich hard voor een loonsverhoging die de hoge inflatie van de laatste tijd kan compenseren, maar ICON wil volgens FNV niet verder gaan dan 6 procent loonsverhoging.

Een woordvoerder van ICON was niet direct bereikbaar.

Meer uit Financieel

Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

1 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

2 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

3 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

14 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

14 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

15 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

15 uur geleden