Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kondigt mini-staking op Schiphol aan

FNV kondigt mini-staking op Schiphol aan

UTRECHT (ANP) - Medewerkers op Schiphol leggen volgende week dinsdag kort het werk neer, uit onvrede over hun werkomstandigheden en arbeidsvoorwaarden. Schoonmakers, beveiligers en medewerkers van afhandelingsbedrijven staken dan tien minuten, kondigt FNV aan. Volgens de vakbond gaat het om een laatste waarschuwing aan de directie van de luchthaven, waarna grotere acties kunnen volgen.

Acties op de grootste luchthaven van het land hingen al langer in de lucht. Volgens FNV maken veel medewerkers op Schiphol zich zorgen om hun veiligheid. Uit een peiling van de vakbond zou blijken dat het personeel van dienstverleners op het vliegveld te maken heeft met agressie van reizigers, vervuilde lucht en onveilige verkeerssituaties op het platform.

Hoewel het personeel niet direct in dienst is van Schiphol, wijst de vakbond wel naar het bestuur van de luchthaven als verantwoordelijke voor hun arbeidsomstandigheden. Door een relatief hoog aantal afhandelingsbedrijven in te huren en lage tarieven te eisen, zou Schiphol de concurrentie tussen deze bedrijven zodanig hard aanjagen dat de arbeidsomstandigheden van de werknemers daaronder lijden.

Concurrentie

Campagneleider Joost van Doesburg van FNV wijst daarbij op de achtste afhandelaar die Schiphol dit jaar toelaat. "In de rest van de wereld zijn dat er hoogstens twee of drie. Door zoveel verschillende bedrijven toegang te verschaffen, stimuleert Schiphol de keiharde concurrentie. Werknemers krijgen daarvan de rekening gepresenteerd in de vorm van een steeds lager loon, onveilig werk en losse contracten", zegt Van Doesburg.

FNV kiest naar eigen zeggen voor een 10-minutenstaking om reizigers niet te hinderen. Bij eventuele vervolgacties zegt de vakbond niet meer te kunnen garanderen dat passagiers overlast wordt bespaard.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar in EU

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

6 uur geleden
Stevige plussen op Wall Street na veel bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn dinsdag met stevige plussen gesloten. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten, waarbij de aandacht vooral uitging naar uitlatingen over de impact van de importheffingen. Daarnaast kregen de markten de bevestiging van handelsminister Howard Lutnick dat president Donald Trump een decreet zal ondertekenen dat autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen, gedeeltelijk vrijgesteld worden van nieuwe heffingen.

7 uur geleden
Oud-voorzitter FNV Tuur Elzinga kritisch op onderzoek bij bond

UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van FNV Tuur Elzinga is kritisch op het onderzoek naar de perikelen bij de vakbond, waardoor hij en andere bestuurders eerder dit jaar moesten plaatsmaken voor een interim-bestuur. Hij heeft alleen nog maar een onderzoekssamenvatting kunnen lezen, maar noemt die in een interne brief "teleurstellend" en spreekt van "gebrek aan duidelijkheid".

7 uur geleden
Meta brengt AI-app ook los uit om te concurreren met ChatGPT

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft dinsdag een nieuwe zelfstandige AI-app uitgebracht in een poging te concurreren met andere populaire chatbots zoals OpenAI's ChatGPT. De door kunstmatige intelligentie gestuurde assistent, genaamd Meta AI was al beschikbaar op de verschillende socialemedia-apps van het bedrijf, waaronder Instagram, WhatsApp en Facebook. Met de nieuwe zelfstandige app kunnen gebruikers Meta AI ook gebruiken zonder die andere Meta-producten te hebben gedownload.

9 uur geleden
Chipbedrijf ASMI blijft profiteren van vraag uit China

ALMERE (ANP/BLOOMBERG) - ASM International (ASMI) blijft profiteren van de grote vraag naar de geavanceerde GAA-technologie van de Nederlandse chipapparatuurfabrikant en solide verkopen in China. Wel waarschuwt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaalcijfers voor onzekerheid in de markt door de handelsoorlog, waarvan de precieze impact nog onbekend is.

10 uur geleden
Kendrick Lamar en Lady Gaga helpen UMG aan meer winst

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt, geholpen door sterke muziekverkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga.

11 uur geleden
Banken gewild op positief Damrak, Philips omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op de Amsterdamse effectenmarkt gingen dinsdag over een breed front omhoog. Bij de hoofdfondsen waren vooral ABN AMRO en ING gewild met koerswinsten van 1,7 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won ruim 5 procent in Frankfurt.

12 uur geleden