FNV: kleine vertragingen op Schiphol door actie douaniers
SCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.
Tussen 12.00 en 13.30 uur werden extra controles uitgevoerd, waardoor volgens een woordvoerder van FNV een vertraging van tussen de 5 en 10 minuten ontstond. Omdat na de geplande eindtijd meer vluchten landden, kozen de actievoerders ervoor nog een halfuur langer door te gaan. Volgens de woordvoerder liep de vertraging toen op tot ongeveer een halfuur en hebben ze in overleg met Schiphol besloten te stoppen. Een aanwezige ANP-fotograaf schat dat de wachttijden op sommige momenten tussen een kwartier en een halfuur waren.
"Wij hebben bewust gekozen voor een tijdstip dat er niet zoveel mensen landen. We wilden namelijk niet dat passagiers hier veel hinder van zouden ervaren", aldus FNV-bestuurder Jasper de Jong. "Wel hebben we nu laten zien dat we echt snel hinder kunnen veroorzaken en we hopen dat de politiek eindelijk ziet dat rijksambtenaren van de nullijn af moeten."
'Ordelijk verlopen'
Het demissionaire kabinet wil vasthouden aan de nullijn voor rijksambtenaren, als onderdeel van bezuinigingsbeleid. In de vorige cao-afspraken, die van 1 juli 2024 tot eind mei 2025 liepen, werd een loonsverhoging van 8,5 procent vastgesteld. Daarnaast kregen de ambtenaren structureel 50 euro bovenop hun maandsalaris en een eenmalige compensatie voor inflatie. Volgens de vakbonden zijn de meeste rijksambtenaren erop achteruitgegaan.
Volgens Schiphol is de actie "ordelijk verlopen". De luchthaven wil niets zeggen over de impact van de actie.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
12 uur geleden