Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: hoge werkdruk bij negen van de tien kinderopvangmedewerkers

FNV: hoge werkdruk bij negen van de tien kinderopvangmedewerkers

DEN HAAG (ANP) - Negen op de tien kinderopvangmedewerkers (92 procent) ervaren een hoge werkdruk. Dat zegt FNV Zorg & Welzijn. "Te weinig collega’s en te veel kinderen op een groep zijn volgens een overgrote meerderheid de belangrijkste veroorzakers van de werkdruk", stelt de bond na een onderzoek onder bijna 5500 medewerkers. "Daarnaast spelen de hoeveelheid administratief werk en niet-groepsgebonden werkzaamheden een grote rol."

De situatie gaat volgens de onderzoekresultaten ten koste van de aandacht voor en de educatieve en sociale ontwikkeling van de kinderen. "Ook maken oververmoeide medewerkers sneller fouten." Het type opvang maakt niet uit. "Zowel in de dagopvang, buitenschoolse opvang, voor- en vroegschoolse educatie en peuteropvang zijn de ervaringen vergelijkbaar."

De FNV gaat de onderzoeksresultaten onder de aandacht brengen van werkgevers, toezichthouders en vertegenwoordigers van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Meer uit Binnenland

Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

9 minuten geleden
Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

2 uur geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

2 uur geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

3 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

3 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

3 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

3 uur geleden