FNV dreigt met nieuwe staking academische ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van universitaire ziekenhuizen leggen binnenkort opnieuw het werk neer als werkgevers niet met een beter cao-bod komen. "Zolang we niet uitgenodigd worden door de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) voor een gesprek over een beter bod gaan we door met het voorbereiden van volgende acties", zegt een woordvoerder van de FNV. Wanneer die gaan plaatsvinden is nog niet bekend.
Dinsdag gingen duizenden medewerkers van de acht academische ziekenhuizen voor de tweede keer in een maand tijd in staking. Volgens de FNV deden zo'n 9000 tot 10.000 mensen mee aan de acties. Het gaat om "de grootste actie ooit in de academische ziekenhuizen", stelt de vakbond. De actievoerders draaien een etmaal lang een zondagsdienst, waardoor alle planbare zorg komt te vervallen en alleen spoedzorg en behandelingen die niet kunnen worden onderbroken doorgaan.
Ook hielden de stakers protestmarsen rond de ziekenhuizen, sport- en mindfulnessclinics, pubquizzen over de cao, voorleesmarathons op kinderafdelingen en speeches op zeepkisten. "Ziekenhuismedewerkers hebben dinsdag een duidelijk signaal afgegeven", aldus de woordvoerder van de FNV.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
13 uur geleden