Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Florida meldt bijna 10.000 nieuwe coronabesmettingen

Florida meldt bijna 10.000 nieuwe coronabesmettingen

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida telt nu 132.545 bevestigde gevallen van besmetting met het coronavirus. In een dag tijd kwamen er liefst 9585 bij. Dat hebben de gezondheidsautoriteiten zaterdag bekendgemaakt. De aanwas van 7,8 procent in 24 uur is niet eerder zo groot geweest. Het dodental door Covid-19 steeg met slechts 24 tot 3390.

Corona houdt de bevolking van Florida, evenals die van andere staten in de 'Sun Belt' Texas, Arizona en Californië, nu al een week in zijn greep. Dat was voor de lokale overheid reden op de rem te trappen bij de geleidelijke opheffing van de lockdown. In Miami zijn sinds zaterdag de stranden weer verboden terrein. De gouverneurs van Texas en Florida sloten vrijdag onder meer de cafés weer.

Meer uit Buitenland

Krijgsmacht Venezuela steunt Rodríguez als interim-leider

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse krijgsmacht steunt Delcy Rodríguez als interim-leider van haar land. Dat bericht persbureau AFP. Rodríguez was de vicepresident van Nicolás Maduro, die tijdens een militaire operatie gevangen is genomen door de VS.

23 minuten geleden
Tientallen gewonden na brand in bar Zwitserland naar buitenland

BERN (ANP) - Tientallen gewonden van de brand in het Zwitserse Crans-Montana zijn voor behandeling overgebracht naar andere landen. Ze gingen naar gespecialiseerde klinieken in België, Duitsland, Frankrijk en Italië, bericht omroep SRF.

36 minuten geleden
Honderden betogen tegen inval Venezuela bij VS-ambassade Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.

1 uur geleden
Minister VS ziet meerdere drukmiddelen in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.

1 uur geleden
Venezuela ontwaakt zondag in 'shock', rijen voor benzine en eten

BARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.

3 uur geleden
Netanyahu ziet na protesten mogelijk keerpunt in Iran

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.

3 uur geleden
Weer minder asielaanvragen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.

4 uur geleden