Flitshandelaar Flow Traders onderuit op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Flow Traders werd vrijdag 12 procent lager gezet op de Amsterdamse beurs. De flitshandelaar zag de handelsinkomsten afgelopen kwartaal dalen ten opzichte van het eerste kwartaal, doordat er minder werd gehandeld door beleggers. Ook de winst nam flink af. Het bedrijf kondigde wel een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 25 miljoen euro.
Beleggers kauwen daarnaast nog na op de verrassend grote renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Ook onthulde ECB-voorzitter Christine Lagarde details van een nieuw crisisinstrument dat moet voorkomen dat rentes op staatsobligaties van zwakkere eurolanden te veel uit de pas gaan lopen met die van sterkere eurolanden.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 703,68 punten. De hoofdindex sloot donderdag voor het eerst sinds 8 juni weer boven de 700 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 923,20 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Londen won 0,1 procent. De graadmeter in Milaan zakte 0,4 procent.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een min van 1,4 procent. Chipbedrijf Besi ging aan kop met een plus van 1,5 procent. Verfconcern AkzoNobel steeg 1,4 procent dankzij een koopadvies door analisten van Jefferies.
Beter Bed zakte bijna 5 procent. De beddenverkoper boekte meer omzet in de eerste helft van het jaar, maar zag de nettowinst dalen ten opzichte van een jaar geleden, toen de winst positief werd beïnvloed door een eenmalige belastingwinst.
Danske Bank
In Kopenhagen daalde Danske Bank 2,6 procent. De Deense bank stelt de uitkering van het dividend opnieuw uit in afwachting van de onderhandelingen tussen de Deense en Amerikaanse autoriteiten over een groot witwasschandaal waarbij de bank betrokken was. De bank hangt daardoor een miljardenboete boven het hoofd.
Ceconomy kelderde 19 procent in Frankfurt. Het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn verlaagde zijn verwachtingen voor het gehele jaar. Door de hoge inflatie en de stijgende energiekosten is de stemming onder consumenten volgens het bedrijf sterk verslechterd in de afgelopen weken.
TotalEnergies
In Parijs won TotalEnergies 0,8 procent. Het olie- en gasconcern gaat de benzineprijzen aan de pompstations in Frankrijk ook na de zomer verlagen om de Franse consumenten tegemoet te komen. Tijdens de zomer biedt het Franse concern ook al korting.
De euro was 1,0205 dollar waard, tegen 1,0195 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 97,75 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 105,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
7 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
11 uur geleden