Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorgers Getir en Flink voor bijna half miljoen euro beboet

Flitsbezorgers Getir en Flink voor bijna half miljoen euro beboet

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft voor bijna een half miljoen euro aan boetes verstuurd aan flitsbezorgers Getir en Flink. Eerder constateerde de inspectie in anderhalve maand meer dan 180 overtredingen bij de bedrijven en een platform dat zij gebruikten. In vrijwel alle gevallen was er sprake van illegale arbeid.

De overtredingen zijn al van even geleden. De inspectie constateerde de overtredingen in de periode van eind maart tot half mei 2023. Vervolgens is uitgebreid onderzoek gedaan. De inspectie bracht het grote aantal overtredingen afgelopen zomer al naar buiten. Maar toen was de hoogte van de boetes nog niet bekend.

Bij controles in verschillende steden in het land trof de inspectie destijds personen aan die niet gerechtigd waren om in Nederland te werken. Volgens de inspectie hadden de flitsbezorgbedrijven geen tewerkstellingsvergunning voor hen aangevraagd. In de maanden daarna dook de toezichthouder in de administratie van de ondernemingen om te zien of dit vaker voorkwam. Dit bleek het geval. Ook kwam aan het licht dat de bedrijven soms ingewikkelde constructies hadden opgetuigd om bezorgers illegaal te laten werken.

Om welke bedrijven het precies gaat, wil de inspectie niet zeggen. Maar Getir en Flink waren de laatste jaren de enige nog actieve flitsbezorgers voor boodschappen in Nederland. Getir heeft vorig jaar eveneens aangekondigd uit Nederland te vertrekken. De ondernemingen kunnen nog bezwaar maken tegen de boetes.

Meer uit Financieel

Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

4 minuten geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

37 minuten geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

1 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

2 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

3 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden