Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke stijging nikkelprijs door onrust Nieuw-Caledonië

Flinke stijging nikkelprijs door onrust Nieuw-Caledonië

LONDEN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De prijs van nikkel, dat bijvoorbeeld wordt gebruikt voor roestvrij staal en batterijen, is gestegen naar het hoogste niveau sinds augustus vorig jaar door de onrust in Nieuw-Caledonië. Het Franse overzeese gebied is een belangrijke producent van nikkel en door de rellen is de productie van het metaal op de eilandengroep ten oosten van Australië behoorlijk verstoord.

Op de Londense metaalmarkt ging de nikkelprijs vrijdag met bijna 8 procent omhoog tot boven de 21.000 dollar per ton, al zakte de prijs later weer wat weg. Vorig jaar was Nieuw-Caledonië de op twee na grootste nikkelproducent ter wereld met circa 6 procent van de totale productie. Die productie is dit jaar geraakt door een zwakkere vraag vanuit de batterijsector als gevolg van de afkoelende markt voor elektrische auto's. Ook zorgde een grotere nikkelproductie in Indonesië voor druk op de prijzen.

De nikkelsector is goed voor bijna een kwart van de werkgelegenheid bij bedrijven in Nieuw-Caledonië, maar door de zwakkere prijzen en hoge energiekosten hebben nikkelproducenten, waaronder Franse mijnbouwers, het daar lastig.

De rellen braken uit na een geplande wijziging van de kiesregels, waardoor Fransen die tien jaar op de eilanden wonen ook mogen stemmen in provinciale verkiezingen. Dat ligt gevoelig onder de inheemse bevolking. De rellen gingen gepaard met plunderingen en brandstichting. Daarbij vielen ook doden en veel gewonden. Frankrijk heeft de noodtoestand afgekondigd in Nieuw-Caledonië en veiligheidstroepen ingezet om de orde te herstellen. Ook vannacht was het weer onrustig.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

35 minuten geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

37 minuten geleden
Dwangsommen tot 10 miljoen euro voor Meta

AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.

39 minuten geleden
Ook KLM verhoogt ticketprijzen om scherp gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.

41 minuten geleden
Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

1 uur geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

1 uur geleden