Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flexibel PSV overwint hindernissen bij RKC en blijft koploper

Flexibel PSV overwint hindernissen bij RKC en blijft koploper

WAALWIJK (ANP) - PSV heeft de eerste competitiehelft als koploper in de Eredivisie afgesloten. De Eindhovense club bleef RKC in Waalwijk met 4-1 de baas. De lijstaanvoerder overwon in de Brabantse derby de nodige hindernissen, met twee vroege wissels en een afgekeurde treffer. Invaller Yorbe Vertessen maakte twee mooie doelpunten.

Na 17 van de 34 wedstrijden heeft de ploeg van coach Roger Schmidt 1 punt meer dan titelhouder Ajax, dat Feyenoord in De Kuip versloeg (0-2). De Rotterdamse nummer 3 heeft 4 punten minder dan de lijstaanvoerder. De komende dagen wordt in de Eredivisie nog een doordeweeks programma afgewerkt. Voor PSV wacht donderdag nog de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles.

Op aangeven van Ritsu Doan kreeg Bruma in Waalwijk al snel een vrije schietkans. Doelman Etienne Vaessen kon nog net redding brengen. Voor Doan was de wedstrijd na 27 minuten voorbij na een botsing met RKC-verdediger Alexander Büttner, die na medische behandeling het duel wel kon voortzetten. Carlos Vinícius was de vervanger van de Japanner.

Blessure

Kort na die eerste wissel moest ook Bruma het veld geblesseerd verlaten. Vertessen loste hem af en de Belgische spits was meteen gevaarlijk met een kopbal, die voorlangs het RKC-doel verdween. Een paar minuten later was het alsnog raak voor Vertessen, die uit een voorzet van Cody Gakpo in één keer fraai uithaalde (0-1).

Vlak voor de rust dacht Mario Götze met zijn eerste treffer in deze competitie de marge te verdubbelen, maar na interventie van de VAR keurde arbiter Jeroen Manschot de tweede PSV-goal af. Vinícius, die de assist verzorgde, werd aangespeeld in buitenspelpositie en daardoor bleef het nog even 0-1.

PSV liet na de rust snel 0-2 aantekenen. Na een overtreding van Melle Meulensteen op Phillipp Mwene scoorde Gakpo uit een strafschop. Daarna haalde Mwene vanuit een moeilijke hoek doeltreffend uit: 0-3. Met een subtiele boogbal zorgde Vertessen voor 0-4, waarna Jens Odgaard de twijfelende doelman Joël Drommel nog wist te passeren: 1-4.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

5 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

6 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

7 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

9 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

9 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

10 uur geleden