Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flexibel PSV overwint hindernissen bij RKC en blijft koploper

Flexibel PSV overwint hindernissen bij RKC en blijft koploper

WAALWIJK (ANP) - PSV heeft de eerste competitiehelft als koploper in de Eredivisie afgesloten. De Eindhovense club bleef RKC in Waalwijk met 4-1 de baas. De lijstaanvoerder overwon in de Brabantse derby de nodige hindernissen, met twee vroege wissels en een afgekeurde treffer. Invaller Yorbe Vertessen maakte twee mooie doelpunten.

Na 17 van de 34 wedstrijden heeft de ploeg van coach Roger Schmidt 1 punt meer dan titelhouder Ajax, dat Feyenoord in De Kuip versloeg (0-2). De Rotterdamse nummer 3 heeft 4 punten minder dan de lijstaanvoerder. De komende dagen wordt in de Eredivisie nog een doordeweeks programma afgewerkt. Voor PSV wacht donderdag nog de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles.

Op aangeven van Ritsu Doan kreeg Bruma in Waalwijk al snel een vrije schietkans. Doelman Etienne Vaessen kon nog net redding brengen. Voor Doan was de wedstrijd na 27 minuten voorbij na een botsing met RKC-verdediger Alexander Büttner, die na medische behandeling het duel wel kon voortzetten. Carlos Vinícius was de vervanger van de Japanner.

Blessure

Kort na die eerste wissel moest ook Bruma het veld geblesseerd verlaten. Vertessen loste hem af en de Belgische spits was meteen gevaarlijk met een kopbal, die voorlangs het RKC-doel verdween. Een paar minuten later was het alsnog raak voor Vertessen, die uit een voorzet van Cody Gakpo in één keer fraai uithaalde (0-1).

Vlak voor de rust dacht Mario Götze met zijn eerste treffer in deze competitie de marge te verdubbelen, maar na interventie van de VAR keurde arbiter Jeroen Manschot de tweede PSV-goal af. Vinícius, die de assist verzorgde, werd aangespeeld in buitenspelpositie en daardoor bleef het nog even 0-1.

PSV liet na de rust snel 0-2 aantekenen. Na een overtreding van Melle Meulensteen op Phillipp Mwene scoorde Gakpo uit een strafschop. Daarna haalde Mwene vanuit een moeilijke hoek doeltreffend uit: 0-3. Met een subtiele boogbal zorgde Vertessen voor 0-4, waarna Jens Odgaard de twijfelende doelman Joël Drommel nog wist te passeren: 1-4.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

8 minuten geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

2 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

3 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

18 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

20 uur geleden