Flexibel PSV overwint hindernissen bij RKC en blijft koploper
WAALWIJK (ANP) - PSV heeft de eerste competitiehelft als koploper in de Eredivisie afgesloten. De Eindhovense club bleef RKC in Waalwijk met 4-1 de baas. De lijstaanvoerder overwon in de Brabantse derby de nodige hindernissen, met twee vroege wissels en een afgekeurde treffer. Invaller Yorbe Vertessen maakte twee mooie doelpunten.
Na 17 van de 34 wedstrijden heeft de ploeg van coach Roger Schmidt 1 punt meer dan titelhouder Ajax, dat Feyenoord in De Kuip versloeg (0-2). De Rotterdamse nummer 3 heeft 4 punten minder dan de lijstaanvoerder. De komende dagen wordt in de Eredivisie nog een doordeweeks programma afgewerkt. Voor PSV wacht donderdag nog de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles.
Op aangeven van Ritsu Doan kreeg Bruma in Waalwijk al snel een vrije schietkans. Doelman Etienne Vaessen kon nog net redding brengen. Voor Doan was de wedstrijd na 27 minuten voorbij na een botsing met RKC-verdediger Alexander Büttner, die na medische behandeling het duel wel kon voortzetten. Carlos Vinícius was de vervanger van de Japanner.
Blessure
Kort na die eerste wissel moest ook Bruma het veld geblesseerd verlaten. Vertessen loste hem af en de Belgische spits was meteen gevaarlijk met een kopbal, die voorlangs het RKC-doel verdween. Een paar minuten later was het alsnog raak voor Vertessen, die uit een voorzet van Cody Gakpo in één keer fraai uithaalde (0-1).
Vlak voor de rust dacht Mario Götze met zijn eerste treffer in deze competitie de marge te verdubbelen, maar na interventie van de VAR keurde arbiter Jeroen Manschot de tweede PSV-goal af. Vinícius, die de assist verzorgde, werd aangespeeld in buitenspelpositie en daardoor bleef het nog even 0-1.
PSV liet na de rust snel 0-2 aantekenen. Na een overtreding van Melle Meulensteen op Phillipp Mwene scoorde Gakpo uit een strafschop. Daarna haalde Mwene vanuit een moeilijke hoek doeltreffend uit: 0-3. Met een subtiele boogbal zorgde Vertessen voor 0-4, waarna Jens Odgaard de twijfelende doelman Joël Drommel nog wist te passeren: 1-4.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
20 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
22 uur geleden