Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fittipaldi voor het vijfde jaar reserve bij Formule 1-stal Haas

Fittipaldi voor het vijfde jaar reserve bij Formule 1-stal Haas

LONDEN (ANP) - Pietro Fittipaldi is ook dit jaar de reserverijder bij het Formule 1-team Haas. De 26-jarige kleinzoon van de Braziliaanse tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi gaat al zijn vijfde jaar in bij de Amerikaanse renstal als testcoureur en stand-in voor de wedstrijdrijders.

De in Miami geboren Fittipaldi reed in zijn carrière al twee keer een grand prix. Hij verving in de laatste twee races van 2020 de geblesseerde Romain Grosjean. "Continuïteit en consistentie zijn de sleutels tot succes in de Formule 1 en dat Pietro bij het team blijft in 2023 sterkt mijn overtuiging dat we een goede basis hebben", aldus teambaas Günther Steiner. "Pietro heeft bewezen dat hij kan presteren en klaar is op elk moment achter het stuur te kruipen."

De vaste rijders dit seizoen bij Haas zijn de Duitser Nico Hülkenberg en de Deen Kevin Magnussen. Het jaar begint op 5 maart met de Grote Prijs van Bahrein.

Meer uit Sport

Pogacar geniet van solo en zege ploeggenoot Wellens

CARCASSONNE (ANP) - Tadej Pogacar kon zondag in het peloton goed volgen hoe zijn ploeggenoot Tim Wellens naar zijn eerste ritzege ooit reed in de Tour de France. De Belg reed de laatste 40 kilometer van de vijftiende etappe solo naar de finish. "We werden op de hoogte gehouden via de communicatie. Mooi om mee te maken hoe Tim hier de rit wint", vertelde de Sloveense geletruidrager in finishplaats Carcassonne.

1 uur geleden
Wellens kan zijn geluk niet op na voltooien trilogie

CARCASSONNE (ANP) - Tim Wellens was zo blij dat hij in de Tour de France na ritzeges in de Giro en Vuelta zijn 'trilogie' voltooide dat hij op de streep vergat hoe hij die vreugde had willen uiten. "Ik had de tijd om iets te bedenken en wilde net voorbij de streep mijn fiets de lucht in steken. Maar ik was zo gelukkig dat ik er niet meer aan dacht", vertelde de Belg van UAE Team Emirates in het flashinterview in Carcassonne. Zijn ritzege in de Tour bracht hem in het rijtje renners dat etappes won in Tour, Giro en Vuelta.

2 uur geleden
Bäckstedt wint Baloise Ladies Tour, Fidanza pakt slotetappe

ZWEVEGEM (ANP) - Wielrenster Zoe Bäckstedt heeft de Baloise Ladies Tour op haar naam geschreven. De 20-jarige Britse zag haar leidende positie in de slotetappe niet meer in gevaar komen. De Italiaanse Martina Fidanza won zondag de vierde en laatste etappe, een rit met start en finish in het Belgische Zwevegem.

2 uur geleden
Belg Wellens soleert naar ritzege in Tour de France

CARCASSONNE (ANP) - De Belg Tim Wellens heeft de vijftiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Muret naar Carcassonne met op 50 kilometer voor de streep nog een lastige klim. Wellens sprong op ruim 40 kilometer voor de finish weg uit een kopgroep en bereikte solo de eindstreep. Op anderhalve minuut eindigde zijn landgenoot Victor Campenaerts als tweede. De Fransman Julian Alaphilippe won de sprint om de derde plaats.

2 uur geleden
Tennisser De Jong verliest zijn eerste ATP-finale in Bastad

BASTAD (ANP) - Jesper de Jong heeft zijn eerste finale van een ATP-toernooi verloren. De 25-jarige Nederlander ging in de eindstrijd in de Zweedse kustplaats Bastad in drie sets ten onder tegen de Italiaan Luciano Darderi (23): 4-6 6-3 3-6.

3 uur geleden
Britse tennisser Choinski wint Dutch Open Tournament

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Jan Choinski heeft het Dutch Open Tournament gewonnen. De Brit was op zondagmiddag in Bunschoten-Spakenburg in drie sets te sterk voor de Belg Kimmer Coppejans: 6-4 3-6 6-3. Choinski mag zich daardoor de winnaar noemen van het toernooi dat in het verleden als open Nederlands kampioenschap werd gespeeld in Hilversum, Amersfoort en Amsterdam. Het huidige Dutch Open is een challenger.

4 uur geleden
Motorcoureur Marc Márquez boekt vijfde zege op rij in MotoGP

BRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Marc Márquez heeft opnieuw gewonnen in de MotoGP. De Spanjaard was de snelste in de Grote Prijs van Tsjechië op het circuit van Brno. Het was de achtste overwinning in twaalf wedstrijden dit seizoen voor Márquez en zijn vijfde op rij. Zaterdag won hij ook al de sprintrace.

4 uur geleden