Fitnessketen Basic-Fit in trek op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Basic-Fit was vrijdag in trek bij beleggers op de Amsterdamse beurs dankzij resultaten die goed werden ontvangen. Ook de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden bij de stijgers op het Damrak, na de forse koersverliezen eerder deze week.
Basic-Fit was koploper in de MidKap met een plus van 4,5 procent. De sportschoolketen boekte in de eerste negen maanden van het jaar flink meer omzet en zag het aantal leden stijgen tot 4,2 miljoen. Topman René Moos sprak van een aanhoudende sterke groei. Ook ligt het bedrijf volgens hem goed op schema om de doelstellingen voor dit jaar te halen.
De AEX-index ging met een plus van 0,5 procent op 903,41 punten het weekend in. De MidKap klom 0,1 procent tot 897,60 punten. In Frankfurt en Parijs waren winsten van 0,4 procent op de borden te zien. Londen verloor 0,3 procent, ondanks een onverwachte stijging van de Britse winkelverkopen in september.
Tegenvaller
ASML voerde de AEX aan met een winst van 4,8 procent. De chipmachinemaker zag eerder deze week ongeveer een vijfde van zijn beurswaarde verdampen door een tegenvallend kwartaalbericht. Persbureau Reuters meldde vrijdag dat het Zuid-Koreaanse Samsung een van de klanten is van ASML die bestellingen voor nieuwe chipmachines heeft uitgesteld. Branchegenoot Besi, die volgende week met resultaten komt, steeg 2,8 procent. ASMI werd ruim 1 procent duurder.
Ook Prosus deed het goed met een plus van 2,2 procent, dankzij een sterke koerswinst van Tencent in Hongkong. De techinvesteerder is grootaandeelhouder van dat Chinese internet- en gamebedrijf.
Hekkensluiters
Randstad ging 2,1 procent vooruit. De uitzender, die volgende week met cijfers komt, zakte een dag eerder nog 5 procent door zwakke resultaten van concurrent Manpower. Informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer waren hekkensluiters in de AEX met minnen tot 1,3 procent.
Vastgoedbedrijf WDP zakte 5 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0836 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent minder op 68,94 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 72,74 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
11 uur geleden