Fitnessketen Basic-Fit in trek op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Basic-Fit was vrijdag in trek bij beleggers op de Amsterdamse beurs dankzij resultaten die goed werden ontvangen. Ook de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden bij de stijgers op het Damrak, na de forse koersverliezen eerder deze week.
Basic-Fit was koploper in de MidKap met een plus van 4,5 procent. De sportschoolketen boekte in de eerste negen maanden van het jaar flink meer omzet en zag het aantal leden stijgen tot 4,2 miljoen. Topman René Moos sprak van een aanhoudende sterke groei. Ook ligt het bedrijf volgens hem goed op schema om de doelstellingen voor dit jaar te halen.
De AEX-index ging met een plus van 0,5 procent op 903,41 punten het weekend in. De MidKap klom 0,1 procent tot 897,60 punten. In Frankfurt en Parijs waren winsten van 0,4 procent op de borden te zien. Londen verloor 0,3 procent, ondanks een onverwachte stijging van de Britse winkelverkopen in september.
Tegenvaller
ASML voerde de AEX aan met een winst van 4,8 procent. De chipmachinemaker zag eerder deze week ongeveer een vijfde van zijn beurswaarde verdampen door een tegenvallend kwartaalbericht. Persbureau Reuters meldde vrijdag dat het Zuid-Koreaanse Samsung een van de klanten is van ASML die bestellingen voor nieuwe chipmachines heeft uitgesteld. Branchegenoot Besi, die volgende week met resultaten komt, steeg 2,8 procent. ASMI werd ruim 1 procent duurder.
Ook Prosus deed het goed met een plus van 2,2 procent, dankzij een sterke koerswinst van Tencent in Hongkong. De techinvesteerder is grootaandeelhouder van dat Chinese internet- en gamebedrijf.
Hekkensluiters
Randstad ging 2,1 procent vooruit. De uitzender, die volgende week met cijfers komt, zakte een dag eerder nog 5 procent door zwakke resultaten van concurrent Manpower. Informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer waren hekkensluiters in de AEX met minnen tot 1,3 procent.
Vastgoedbedrijf WDP zakte 5 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0836 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent minder op 68,94 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 72,74 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
17 uur geleden