Fitnessketen Basic-Fit in trek op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Basic-Fit was vrijdag in trek bij beleggers op de Amsterdamse beurs dankzij resultaten die goed werden ontvangen. Ook de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden bij de stijgers op het Damrak, na de forse koersverliezen eerder deze week.
Basic-Fit was koploper in de MidKap met een plus van 4,5 procent. De sportschoolketen boekte in de eerste negen maanden van het jaar flink meer omzet en zag het aantal leden stijgen tot 4,2 miljoen. Topman René Moos sprak van een aanhoudende sterke groei. Ook ligt het bedrijf volgens hem goed op schema om de doelstellingen voor dit jaar te halen.
De AEX-index ging met een plus van 0,5 procent op 903,41 punten het weekend in. De MidKap klom 0,1 procent tot 897,60 punten. In Frankfurt en Parijs waren winsten van 0,4 procent op de borden te zien. Londen verloor 0,3 procent, ondanks een onverwachte stijging van de Britse winkelverkopen in september.
Tegenvaller
ASML voerde de AEX aan met een winst van 4,8 procent. De chipmachinemaker zag eerder deze week ongeveer een vijfde van zijn beurswaarde verdampen door een tegenvallend kwartaalbericht. Persbureau Reuters meldde vrijdag dat het Zuid-Koreaanse Samsung een van de klanten is van ASML die bestellingen voor nieuwe chipmachines heeft uitgesteld. Branchegenoot Besi, die volgende week met resultaten komt, steeg 2,8 procent. ASMI werd ruim 1 procent duurder.
Ook Prosus deed het goed met een plus van 2,2 procent, dankzij een sterke koerswinst van Tencent in Hongkong. De techinvesteerder is grootaandeelhouder van dat Chinese internet- en gamebedrijf.
Hekkensluiters
Randstad ging 2,1 procent vooruit. De uitzender, die volgende week met cijfers komt, zakte een dag eerder nog 5 procent door zwakke resultaten van concurrent Manpower. Informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer waren hekkensluiters in de AEX met minnen tot 1,3 procent.
Vastgoedbedrijf WDP zakte 5 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0836 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent minder op 68,94 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 72,74 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
6 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
50 minuten geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
14 uur geleden