Fitnessketen Basic-Fit in trek op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Basic-Fit was vrijdag in trek bij beleggers op de Amsterdamse beurs dankzij resultaten die goed werden ontvangen. Ook de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden bij de stijgers op het Damrak, na de forse koersverliezen eerder deze week.
Basic-Fit was koploper in de MidKap met een plus van 4,5 procent. De sportschoolketen boekte in de eerste negen maanden van het jaar flink meer omzet en zag het aantal leden stijgen tot 4,2 miljoen. Topman René Moos sprak van een aanhoudende sterke groei. Ook ligt het bedrijf volgens hem goed op schema om de doelstellingen voor dit jaar te halen.
De AEX-index ging met een plus van 0,5 procent op 903,41 punten het weekend in. De MidKap klom 0,1 procent tot 897,60 punten. In Frankfurt en Parijs waren winsten van 0,4 procent op de borden te zien. Londen verloor 0,3 procent, ondanks een onverwachte stijging van de Britse winkelverkopen in september.
Tegenvaller
ASML voerde de AEX aan met een winst van 4,8 procent. De chipmachinemaker zag eerder deze week ongeveer een vijfde van zijn beurswaarde verdampen door een tegenvallend kwartaalbericht. Persbureau Reuters meldde vrijdag dat het Zuid-Koreaanse Samsung een van de klanten is van ASML die bestellingen voor nieuwe chipmachines heeft uitgesteld. Branchegenoot Besi, die volgende week met resultaten komt, steeg 2,8 procent. ASMI werd ruim 1 procent duurder.
Ook Prosus deed het goed met een plus van 2,2 procent, dankzij een sterke koerswinst van Tencent in Hongkong. De techinvesteerder is grootaandeelhouder van dat Chinese internet- en gamebedrijf.
Hekkensluiters
Randstad ging 2,1 procent vooruit. De uitzender, die volgende week met cijfers komt, zakte een dag eerder nog 5 procent door zwakke resultaten van concurrent Manpower. Informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer waren hekkensluiters in de AEX met minnen tot 1,3 procent.
Vastgoedbedrijf WDP zakte 5 procent bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 na teleurstellende resultaten.
De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0836 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent minder op 68,94 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 72,74 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
16 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
18 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
20 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
22 uur geleden