Fiorentina vervangt trainer Iachini door Prandelli
FLORENCE (ANP) - Voetbalclub Fiorentina heeft trainer Guiseppe Iachini ontslagen. De Florentijnen meldden dat de trainer moest vertrekken na de tegenvallende resultaten.
Als vervanger van Iachini heeft Fiorentina Cesare Prandelli aangetrokken. Prandelli was eerder van 2005 tot en met 2010 de coach in Florence en leidde de club naar twee vierde plaatsen in de Serie A in 2008 en 2009.
Fiorentina, waar Franck Ribéry en Sofyan Amrabat spelen, staat momenteel op de twaalfde plek in de Serie A met acht punten. De ploeg won twee keer en speelde twee keer gelijk. Drie keer werd verloren.
"Ik wil mijn dank uitspreken aan Beppe Iachini, die in het lastigste moment van het afgelopen seizoen de club heeft geleid", zei clubvoorzitter Rocco Commisso. "Helaas vragen de huidige resultaten om een verandering in de technische leiding."
Commisso verwelkomde Prandelli, die als laatste club in seizoen 2018-2019 Genoa leidde en van 2010 tot en met 2014 bondscoach van Italië was. "Wij geloven dat zijn vaardigheden, ervaring en karakter, herkend en gewaardeerd door de hele voetbalwereld, Prandelli de beste persoon maken om op de paarse bank te zitten."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden