Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiorentina vervangt trainer Iachini door Prandelli

Fiorentina vervangt trainer Iachini door Prandelli

FLORENCE (ANP) - Voetbalclub Fiorentina heeft trainer Guiseppe Iachini ontslagen. De Florentijnen meldden dat de trainer moest vertrekken na de tegenvallende resultaten.

Als vervanger van Iachini heeft Fiorentina Cesare Prandelli aangetrokken. Prandelli was eerder van 2005 tot en met 2010 de coach in Florence en leidde de club naar twee vierde plaatsen in de Serie A in 2008 en 2009.

Fiorentina, waar Franck Ribéry en Sofyan Amrabat spelen, staat momenteel op de twaalfde plek in de Serie A met acht punten. De ploeg won twee keer en speelde twee keer gelijk. Drie keer werd verloren.

"Ik wil mijn dank uitspreken aan Beppe Iachini, die in het lastigste moment van het afgelopen seizoen de club heeft geleid", zei clubvoorzitter Rocco Commisso. "Helaas vragen de huidige resultaten om een verandering in de technische leiding."

Commisso verwelkomde Prandelli, die als laatste club in seizoen 2018-2019 Genoa leidde en van 2010 tot en met 2014 bondscoach van Italië was. "Wij geloven dat zijn vaardigheden, ervaring en karakter, herkend en gewaardeerd door de hele voetbalwereld, Prandelli de beste persoon maken om op de paarse bank te zitten."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

9 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

9 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

13 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

13 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

14 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

15 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

15 uur geleden