Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland verslaat VS en is met Nederland door in Daviscup Finals

Finland verslaat VS en is met Nederland door in Daviscup Finals

SPLIT (ANP) - De tennissers van Finland hebben voor een verrassing gezorgd door zich na Nederland in de groepsfase van de Daviscup Finals te plaatsen voor de kwartfinales. Emil Ruusuvuori bracht Finland in het Kroatische Split op 2-0 tegen de Verenigde Staten, nadat Otto Virtanen de eerste partij had gewonnen. Finland komt daarmee op twee zeges, omdat het vrijdagavond ook gastland Kroatië had verslagen.

De Nederlandse tennissers waren door de zege van Finland op Kroatië al zeker van een plaats in de kwartfinales van de Daviscup in het Spaanse Málaga. Nederland had dinsdag met 2-1 gewonnen van Finland en donderdag ook de Amerikaanse tennissers met 2-1 verslagen. Het team van captain Paul Haarhuis sluit zondag de groep af tegen het uitgeschakelde gastland.

Virtanen won de eerste partij tegen de VS in drie sets van Mackenzie McDonald: 7-6 (5) 1-6 7-6 (7). De Finse nummer 125 van de wereldranglijst was na ruim tweeënhalf uur te sterk voor McDonald die op plek 39 staat. Ruusuvuori, de nummer 57 van de ranking, won daarna in twee sets van Tommy Paul, die dertiende staat: 7-6 (1) 6-4.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

18 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

18 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

19 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

21 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

21 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

21 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

22 uur geleden