Finland: China belooft medewerking bij onderzoek gaslek Oostzee
HELSINKI (ANP/RTR) - China heeft zijn volledige medewerking beloofd in een onderzoek naar schade aan een onderzeese gaspijpleiding tussen Finland en Estland. Dat meldt de Finse minister van Buitenlandse Zaken Elina Valtonen aan persbureau Reuters. Het gaat om een lek in de Balticconnector-gaspijplijn in de Oostzee, waar volgens Finland mogelijk een Chinees schip bij betrokken is geweest.
De Finse politie doet onderzoek naar dat containerschip met de naam NewNew Polarbear, dat in Hongkong geregistreerd staat. Het schip zou de pijplijn hebben beschadigd door zijn anker over de zeebodem te slepen. Maar de onderzoekers hebben nog niet vastgesteld of het al dan niet een ongeluk betreft. Het vermoedelijk van het containerschip afkomstige anker werd vlak bij de pijpleiding gevonden.
China heeft eind oktober al opgeroepen tot een "objectief, eerlijk en professioneel" onderzoek naar de schade aan de leiding. Volgens een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken was het wel duidelijk dat het Chinese schip op het moment van het incident de normale route volgde. Ook zouden er geen afwijkingen zijn gevonden van deze route als gevolg van de slechte zeecondities op dat moment.
Meer uit Financieel
DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.
24 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.
1 uur geledenGRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
17 uur geleden