Finland: China belooft medewerking bij onderzoek gaslek Oostzee
HELSINKI (ANP/RTR) - China heeft zijn volledige medewerking beloofd in een onderzoek naar schade aan een onderzeese gaspijpleiding tussen Finland en Estland. Dat meldt de Finse minister van Buitenlandse Zaken Elina Valtonen aan persbureau Reuters. Het gaat om een lek in de Balticconnector-gaspijplijn in de Oostzee, waar volgens Finland mogelijk een Chinees schip bij betrokken is geweest.
De Finse politie doet onderzoek naar dat containerschip met de naam NewNew Polarbear, dat in Hongkong geregistreerd staat. Het schip zou de pijplijn hebben beschadigd door zijn anker over de zeebodem te slepen. Maar de onderzoekers hebben nog niet vastgesteld of het al dan niet een ongeluk betreft. Het vermoedelijk van het containerschip afkomstige anker werd vlak bij de pijpleiding gevonden.
China heeft eind oktober al opgeroepen tot een "objectief, eerlijk en professioneel" onderzoek naar de schade aan de leiding. Volgens een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken was het wel duidelijk dat het Chinese schip op het moment van het incident de normale route volgde. Ook zouden er geen afwijkingen zijn gevonden van deze route als gevolg van de slechte zeecondities op dat moment.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
3 uur geleden