Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële moeilijkheden voor vastgoedbedrijf Certitudo

Financiële moeilijkheden voor vastgoedbedrijf Certitudo

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedbedrijf Certitudo uit Den Bosch verkeert in financiële moeilijkheden. Het bedrijf heeft uitstel van betaling aangevraagd voor een dochteronderneming die actief is op de woningmarkt. Die stap was volgens Certitudo nodig omdat veel vastgoedprojecten stil zijn komen te liggen door lastige marktomstandigheden.

Het is niet direct duidelijk wat de surseance van het Certitudo ResidentiaI Growth Fund betekent voor de lopende projecten van het fonds. Het verzoek om uitstel van betaling gaat alleen over het woningfonds. Op de eigen site schrijft Certitudo dat de stap nodig was voor een financiële herstructurering, bedoeld voor "waardebehoud" van ontwikkelprojecten. De surseance geeft het fonds volgens Certitudo ook de "tijd en ruimte" om tot een akkoord te komen met schuldeisers.

Certitudo heeft een aantal projecten lopen in Amsterdam-Zuidoost, waar bijvoorbeeld 1600 woningen en 28.000 vierkante meter kantoorruimte moeten verrijzen in de wijken Bullewijk en Holendrecht. Ook heeft de vastgoedonderneming een project in Delft, waar een voormalig bedrijvenpark wordt omgebouwd tot een gebied om te wonen en werken.

Nieuwe huurwet

In het recentste jaarverslag van de dochteronderneming staat dat Certitudo allerminst zeker is over het voortbestaan van het bedrijf. Dat kwam doordat het bedrijf bepaalde afspraken met kredietverstrekkers niet kon nakomen.

Als een van de oorzaken van de financiële moeilijkheden wees Certitudo in het jaarverslag naar de oorlog in Oekraïne. Die zorgde vorig jaar voor sterk gestegen kosten en schaarste aan materialen. Ook kwamen veel projecten deels of helemaal stil te liggen doordat er veel onzekerheid is over een nieuwe huurwet die minister Hugo de Jonge wil invoeren. Daarnaast is er minder krediet beschikbaar voor het herfinancieren van leningen. Het bedrijf greep in door banen te schrappen, bezittingen te verkopen en bepaalde projecten stil te leggen.

Meer uit Financieel

Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

5 minuten geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

21 minuten geleden
ING: Nederlandse economie beter bestand tegen hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.

21 minuten geleden
Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

58 minuten geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

59 minuten geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

1 uur geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

2 uur geleden