Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financial Times: investeerder CVC wil weer naar Amsterdamse beurs

Financial Times: investeerder CVC wil weer naar Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Investeringsbedrijf CVC Capital Partners heeft de plannen voor een beursnotering in Amsterdam nieuw leven ingeblazen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van anonieme bronnen. De investeerder, die onder meer eigenaar is van parfumerieketen Douglas en de voormalige theedivisie van Unilever, had vorig jaar ook al plannen voor een beursnotering. Die werden door de onrust op de beurzen door oorlog in Oekraïne in de ijskast gezet. Nu zou de investeerder nog voor het einde van het jaar naar het Damrak willen gaan, meldt de krant.

Volgens de bronnen heeft CVC echter nog geen definitieve beslissing genomen en kunnen de plannen nog veranderen. Een beursgang van CVC zou een belangrijke test zijn voor het vertrouwen van beleggers in de private investeringssector. Die sector groeide afgelopen jaren hard door de zeer lage rentetarieven. Beleggers gingen daardoor noodgedwongen op zoek naar meer risicovolle beleggingen om rendement te halen.

Concurrenten als Bridgepoint, TPG en Antin Infrastructure Partners gingen de afgelopen jaren allemaal naar de beurs tijdens de hoogtijdagen van de sector. Inmiddels zijn de rentetarieven weer flink gestegen en zijn de tijden van goedkope leningen om bedrijfsovernames te doen voorbij.

Gewaardeerd op 15 miljard euro

Volgens de krant werd CVC in 2021, bij de verkoop van een minderheidsbelang in het bedrijf, gewaardeerd op ongeveer 15 miljard euro. Onder leiding van Rob Lucas heeft CVC volgens de website 25 kantoren over de hele wereld en beheert het 140 miljard euro aan bezittingen.

CVC zou volgens de bronnen van plan zijn om een deel van het geld dat bij de beursgang wordt opgehaald, te gebruiken om andere vermogensbeheerders te kopen, waaronder mogelijk een investeringsmaatschappij die gespecialiseerd is in infrastructuur. De FT meldde vorig jaar dat CVC van plan was om 10 procent van de aandelen naar de Amsterdamse beurs te brengen. CVC wilde tegen de zakenkrant geen commentaar geven op de plannen.

Beursgang Douglas

Persbureau Bloomberg meldde vorige week nog op basis van bronnen dat CVC de mogelijkheden onderzoekt van een beursgang van parfumerieketen Douglas. Dat Duitse winkelbedrijf, dat in Nederland meer dan honderd vestigingen heeft, zou mogelijk in 2024 naar de beurs in Frankfurt worden gebracht.

Meer uit Financieel

Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

15 minuten geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

29 minuten geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

53 minuten geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

1 uur geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

1 uur geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

2 uur geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

2 uur geleden