Financial Times: investeerder CVC wil weer naar Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Investeringsbedrijf CVC Capital Partners heeft de plannen voor een beursnotering in Amsterdam nieuw leven ingeblazen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van anonieme bronnen. De investeerder, die onder meer eigenaar is van parfumerieketen Douglas en de voormalige theedivisie van Unilever, had vorig jaar ook al plannen voor een beursnotering. Die werden door de onrust op de beurzen door oorlog in Oekraïne in de ijskast gezet. Nu zou de investeerder nog voor het einde van het jaar naar het Damrak willen gaan, meldt de krant.
Volgens de bronnen heeft CVC echter nog geen definitieve beslissing genomen en kunnen de plannen nog veranderen. Een beursgang van CVC zou een belangrijke test zijn voor het vertrouwen van beleggers in de private investeringssector. Die sector groeide afgelopen jaren hard door de zeer lage rentetarieven. Beleggers gingen daardoor noodgedwongen op zoek naar meer risicovolle beleggingen om rendement te halen.
Concurrenten als Bridgepoint, TPG en Antin Infrastructure Partners gingen de afgelopen jaren allemaal naar de beurs tijdens de hoogtijdagen van de sector. Inmiddels zijn de rentetarieven weer flink gestegen en zijn de tijden van goedkope leningen om bedrijfsovernames te doen voorbij.
Gewaardeerd op 15 miljard euro
Volgens de krant werd CVC in 2021, bij de verkoop van een minderheidsbelang in het bedrijf, gewaardeerd op ongeveer 15 miljard euro. Onder leiding van Rob Lucas heeft CVC volgens de website 25 kantoren over de hele wereld en beheert het 140 miljard euro aan bezittingen.
CVC zou volgens de bronnen van plan zijn om een deel van het geld dat bij de beursgang wordt opgehaald, te gebruiken om andere vermogensbeheerders te kopen, waaronder mogelijk een investeringsmaatschappij die gespecialiseerd is in infrastructuur. De FT meldde vorig jaar dat CVC van plan was om 10 procent van de aandelen naar de Amsterdamse beurs te brengen. CVC wilde tegen de zakenkrant geen commentaar geven op de plannen.
Beursgang Douglas
Persbureau Bloomberg meldde vorige week nog op basis van bronnen dat CVC de mogelijkheden onderzoekt van een beursgang van parfumerieketen Douglas. Dat Duitse winkelbedrijf, dat in Nederland meer dan honderd vestigingen heeft, zou mogelijk in 2024 naar de beurs in Frankfurt worden gebracht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
6 uur geleden