Financial Times: Duitse terminals moeten Russisch gas weigeren
BERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft het staatsbedrijf Deutsche Energy Terminal (DET) opgedragen leveringen van Russisch gas te weigeren. Ook andere Duitse gasterminals is gevraagd geen Russische ladingen vloeibaar gemaakt aardgas (lng) meer aan te nemen. Dit meldt zakenkrant Financial Times.
DET had het ministerie laten weten dat bij de terminal in Brunsbüttel in de deelstaat Sleeswijk-Holstein zondag een Russische lading lng was aangekomen. Vorige week opperde Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het idee om Russisch gas te vervangen door meer import uit de Verenigde Staten.
Duitsland was Europa's grootste importeur van Russisch gas voordat Vladimir Poetin in 2022 Oekraïne binnenviel. Toen Poetin de gastoevoer via pijpleidingen naar Duitsland en andere Europese landen afsneed, liet bondskanselier Olaf Scholz verschillende lng-terminals bouwen om gas per schip te kunnen blijven ontvangen. Hoewel de VS en het Verenigd Koninkrijk de invoer van Russisch gas hebben verboden, blijft de EU de brandstof importeren.
Het meeste Russische gas gaat naar Frankrijk, Spanje en België. Duitsland heeft sinds de oorlog in Oekraïne geen Russisch gas rechtstreeks geïmporteerd. De instructie van het ministerie "zorgt ervoor dat dit zo blijft", aldus de brief aan DET, waaruit de Financial Times citeert. Volgens de zakenkrant heeft het Duitse staatsenergieconcern Sefe echter een langetermijncontract om lng in te voeren uit het Russische Jamal-schiereiland, dat in Frankrijk weer omgezet wordt in gas. Sinds oktober 2022 komt dit gas volgens de Financial Times in Duitsland terecht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
6 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
8 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
9 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden