Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financial Times: Duitse terminals moeten Russisch gas weigeren

Financial Times: Duitse terminals moeten Russisch gas weigeren

BERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft het staatsbedrijf Deutsche Energy Terminal (DET) opgedragen leveringen van Russisch gas te weigeren. Ook andere Duitse gasterminals is gevraagd geen Russische ladingen vloeibaar gemaakt aardgas (lng) meer aan te nemen. Dit meldt zakenkrant Financial Times.

DET had het ministerie laten weten dat bij de terminal in Brunsbüttel in de deelstaat Sleeswijk-Holstein zondag een Russische lading lng was aangekomen. Vorige week opperde Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het idee om Russisch gas te vervangen door meer import uit de Verenigde Staten.

Duitsland was Europa's grootste importeur van Russisch gas voordat Vladimir Poetin in 2022 Oekraïne binnenviel. Toen Poetin de gastoevoer via pijpleidingen naar Duitsland en andere Europese landen afsneed, liet bondskanselier Olaf Scholz verschillende lng-terminals bouwen om gas per schip te kunnen blijven ontvangen. Hoewel de VS en het Verenigd Koninkrijk de invoer van Russisch gas hebben verboden, blijft de EU de brandstof importeren.

Het meeste Russische gas gaat naar Frankrijk, Spanje en België. Duitsland heeft sinds de oorlog in Oekraïne geen Russisch gas rechtstreeks geïmporteerd. De instructie van het ministerie "zorgt ervoor dat dit zo blijft", aldus de brief aan DET, waaruit de Financial Times citeert. Volgens de zakenkrant heeft het Duitse staatsenergieconcern Sefe echter een langetermijncontract om lng in te voeren uit het Russische Jamal-schiereiland, dat in Frankrijk weer omgezet wordt in gas. Sinds oktober 2022 komt dit gas volgens de Financial Times in Duitsland terecht.

Meer uit Financieel

Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

11 minuten geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

42 minuten geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

1 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

1 uur geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

2 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

2 uur geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

2 uur geleden