Financial Times: Duitse terminals moeten Russisch gas weigeren
BERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Economische Zaken heeft het staatsbedrijf Deutsche Energy Terminal (DET) opgedragen leveringen van Russisch gas te weigeren. Ook andere Duitse gasterminals is gevraagd geen Russische ladingen vloeibaar gemaakt aardgas (lng) meer aan te nemen. Dit meldt zakenkrant Financial Times.
DET had het ministerie laten weten dat bij de terminal in Brunsbüttel in de deelstaat Sleeswijk-Holstein zondag een Russische lading lng was aangekomen. Vorige week opperde Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen het idee om Russisch gas te vervangen door meer import uit de Verenigde Staten.
Duitsland was Europa's grootste importeur van Russisch gas voordat Vladimir Poetin in 2022 Oekraïne binnenviel. Toen Poetin de gastoevoer via pijpleidingen naar Duitsland en andere Europese landen afsneed, liet bondskanselier Olaf Scholz verschillende lng-terminals bouwen om gas per schip te kunnen blijven ontvangen. Hoewel de VS en het Verenigd Koninkrijk de invoer van Russisch gas hebben verboden, blijft de EU de brandstof importeren.
Het meeste Russische gas gaat naar Frankrijk, Spanje en België. Duitsland heeft sinds de oorlog in Oekraïne geen Russisch gas rechtstreeks geïmporteerd. De instructie van het ministerie "zorgt ervoor dat dit zo blijft", aldus de brief aan DET, waaruit de Financial Times citeert. Volgens de zakenkrant heeft het Duitse staatsenergieconcern Sefe echter een langetermijncontract om lng in te voeren uit het Russische Jamal-schiereiland, dat in Frankrijk weer omgezet wordt in gas. Sinds oktober 2022 komt dit gas volgens de Financial Times in Duitsland terecht.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden