Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financial Times: Brussel verhoogt importheffingen Chinese auto's

Financial Times: Brussel verhoogt importheffingen Chinese auto's

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Commissie informeert woensdag Chinese fabrikanten dat de importtarieven op hun elektrische auto's vanaf volgende maand met maximaal 25 procent omhooggaan, meldde de Financial Times op basis van bronnen. De reden is volgens de Britse zakenkrant de Chinese subsidies aan autofabrikanten, die Brussel beschouwt als buitensporig hoog.

Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde dat China alle maatregelen zal nemen om zijn wettelijke rechten en belangen "krachtig te verdedigen". De extra tarieven van de EU op Chinese auto's schenden de principes van de markteconomie en zullen uiteindelijk Europa's eigen belangen schaden, zei een woordvoerder.

Brussel beschuldigde Beijing eerder al van illegale overheidssteun aan de sector om de prijzen kunstmatig laag te houden. Op dit moment ligt het importtarief op Chinese auto's nog op 10 procent.

Hevige prijzenoorlog

Vorige maand kondigde de Amerikaanse president Joe Biden aan dat het tarief voor de invoer van elektrische auto's uit China dit jaar stijgt van 25 procent naar 100 procent. Biden zei dat Beijing "vals speelt" in plaats van concurreert op handelsgebied. China waarschuwde voor tegenmaatregelen. De Chinezen overwegen een importheffing van mogelijk 25 procent in te voeren voor auto's uit de Europese Unie en de Verenigde Staten.

Europa werd het afgelopen jaar overspoeld met Chinese merken van goedkopere elektrische auto's. Door die hevige prijzenoorlog verliezen veel Europese autofabrikanten marktaandeel. Vorige maand werd bekend dat ook Canada overweegt de importheffingen op Chinese elektrische auto's te verhogen, in navolging van de forse verhogingen door de VS. Nu bedraagt die importheffing ongeveer 6 procent.

Meer uit Financieel

Bondsraad FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming vakbond

UTRECHT (ANP) - De bondsraad van FNV legt zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stapt naar de Hoge Raad. Daarmee vechten leden van het voormalige ledenparlement van FNV een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

53 minuten geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

2 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

2 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

4 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

4 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

6 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

6 uur geleden