
Finale De Slimste Mens trekt 1,7 miljoen kijkers
HILVERSUM (ANP) - De finale van de vijftiende reeks van het KRO-NCRV-programma De Slimste Mens (NPO 2) heeft vrijdagavond ruim 1,7 miljoen kijkers getrokken. Daarmee staat het programma op de tweede plaats in de top 25 van kijkcijfers.
De Slimste Mens in de finale bleek Marieke van de Zilver, journaliste bij RTL Nieuws. Ze versloeg in de eindronde advocaat Khalid Kasem en presentator en cabaretier Marc de Hond.
De tv-quiz trok vrijwel dagelijks tussen de 1 en 2 miljoen kijkers.
Meest bekeken programma was vrijdagavond het NOS Journaal van 20.00 uur met bijna 1,9 miljoen kijkers. Op plaats drie prijkt The Voice (The Knockouts) van RTL4 met ruim 1,6 miljoen kijkers. De talkshow Jinek op RTL4 trok meteen na The Voice ruim 1 miljoen kijkers en staat daarmee op plaats acht. Op Op1 (NPO1) stemden 653.000 kijkers af en het programma staat daarmee op plek vijftien.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californië, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden