'Finale Champions League verplaatst naar Porto'
LONDEN (ANP) - De UEFA maakt op korte termijn bekend dat de finale van de Champions League tussen Manchester City en Chelsea is verplaatst naar Porto. Dat meldt de Engelse krant The Times. Beide clubs mogen naar de stad in Portugal ongeveer 5000 supporters meenemen. Aanvankelijk zou het duel tussen de Engelse clubs op 29 mei in Istanbul plaatsvinden.
Aanvankelijk was het Londense stadion Wembley ook kandidaat. Dit ging echter niet door omdat naar verluidt de Engelse regering weigerde op de coronaregels uitzonderingen te maken voor de staf van de UEFA, sponsoren en VIP's.
De Britse regering zette Turkije vanwege het coronavirus eerder op de zogenaamde rode lijst. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dat zou het voor Engelse fans moeilijk maken om het duel in Istanbul bij te wonen.
Turkse voetbalofficials bevestigden informeel akkoord te zijn gegaan met de verplaatsing, na toezegging van de UEFA dat de finale in 2023 nu in Istanbul wordt gehouden. Vorig seizoen werd de eindstrijd van de Champions League ook al weggehaald uit de Turkse stad wegens het coronavirus. Toen werd het duel, als onderdeel van een in korte versie afgewerkt toernooi, in Lissabon gespeeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
59 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geleden