Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Final League bij v.v. Kapelle om voetbal voor meiden te promoten

Final League bij v.v. Kapelle om voetbal voor meiden te promoten

KAPELLE - Iedereen is zaterdag welkom op het complex van v.v. Kapelle voor de Final League. Deze dag promoot voetbal onder meiden. Er zijn wedstrijden en allerlei andere activiteiten. Danique Tolhoek, oud-speelster van Kapelle en vanaf volgend seizoen uitkomend in Ajax 1, verzorgt de prijsuitreiking.

Onderdeel van de dag op het terrein aan de Vroonlandseweg in Kapelle zijn de wedstrijden van de Final League voor MO15 vanaf 12.00 uur. “We vinden het als club belangrijk dat meiden die willen voetballen, ook kunnen voetballen”, vertelt Marjolein Almekinders van de organisatie. “Dat v.v. Kapelle door de KNVB geselecteerd is als locatie om dit toernooi te mogen organiseren zien wij dan ook als een unieke gelegenheid om het meidenvoetbal in de regio te promoten.” Publiek, en in het bijzonder meiden die willen weten of voetballen iets voor hen is, zijn van 8.30 tot 18.00 uur welkom bij v.v. Kapelle. “Zijn er bijvoorbeeld meiden die een keertje willen mee trainen, dat kan allemaal.”
Naast de voetbalwedstrijden is er ‘s middags onder meer muziek van dj Jordi en vanaf 14.00 uur een minifair met workshops van lokale ondernemers.

Danique Tolhoek

Danique Tolhoek reikt om 16.30 uur de prijzen van de Final League, om het meidenvoetbalseizoen mee af te sluiten, uit. Het gaat goed met deze Kapelse Oranje Leeuwin. Vorige maand is ze landskampioen geworden met het talententeam van Ajax en volgend seizoen speelt ze in Ajax 1. Tolhoek zit ook in de voorlopige selectie voor het EK onder de negentien jaar.

Kapelle MO15
Voor Kapelle MO15-1 is zaterdag een leuke afsluiting van een goed seizoen. Bij de start bestond deze groep uit veertien meiden. De KNVB hanteerde vanaf dit seizoen een andere competitieopzet: een eerste competitie tot de herfstvakantie, daarna een tweede competitie tot de winterstop, gevolgd door een derde, langere competitie tot in mei. De meiden voetbalden voor het eerst op een heel veld. “Hier hadden we soms wat moeite mee door het vele meters lopen, buitenspel en andere regels”, blikt trainer Eddy Almekinders terug. Toch speelden ze lekker en wonnen ook wedstrijden. “Na de eerste maanden waren ze gewend aan het grotere veld.”
In het tweede competitiedeel kwamen er sterkere tegenstanders, die soms ook een of twee jaar ouder waren dan de veelal twaalf- en dertigjarige Kapelse meiden. “In de winterstop zijn diverse meiden om verschillende redenen gestopt, waardoor er maar tien overbleven. Gelukkig biedt de KNVB de mogelijkheid om als negental aan te treden, zodat we als team konden blijven bestaan. De eerste keren was het wennen om met z’n negenen op het veld te staan. Fijn was dat onze tegenstanders hiermee flexibel omgingen en dat we vaak ook als tiental op het veld stonden.”
Voetballend ging het team vooral na de winterstop veel vooruit. “Ook de sfeer was goed. De meiden mopperden niet en trainden enthousiast. Tijdens de wedstrijden was het leuk om te zien hoe ze zich ontwikkeld hebben en met veel plezier op het veld stonden. We sloten de competitie af op een hele nette tweede plaats.” De Final League is nu een mooie seizoensafsluiter. “We hopen op een feestje met veel hartstochtelijke supporters langs de zijlijn. We hopen andere meiden te laten zien hoe leuk het is om deel uit te maken van een voetbalteam en ze te overtuigen ook lid te worden van v.v. Kapelle.”

Meer uit Reimerswaal

BNMO Zeeland viert trots 80-jarig bestaan

WEMELDINGE - Met een feestelijk samenzijn in Wemeldinge heeft de Zeeuwse afdeling van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers (BNMO) onlangs haar tachtigjarig bestaan gevierd.Behalve de BNMO-leden werden ook de burgemeester van de gemeente Kapelle en voorzitter van het BNMO-hoofdbestuur welkom geheten tijdens de bijeenkomst. Zij hielden toespraken. Het programma werd aan elkaar gepraat door Rinie Vaane, BNMO-lid en stadsomroeper van Middelburg. Tijdens het middagprogramma was er ruimte voor entertainment en gezellig contact met elkaar in een ontspannen sfeer.

12 uur geleden
Zeven stembureaus geopend in gemeente Kapelle

KAPELLE - Op woensdag 29 oktober kunnen inwoners van de gemeente Kapelle hun stem uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezingen op verschillende locaties in de gemeente Kapelle. 

15 uur geleden
Vallende sterren: wat zijn het precies?

REIMERSWAAL/ KAPELLE - Vallende sterren zijn geen echte sterren, maar kleine stukjes ruimtepuin die in onze dampkring terechtkomen. Zodra dat puin - officieel een meteoroïde - met hoge snelheid de atmosfeer binnendringt, begint het te gloeien door wrijving met de lucht. Het lichtspoor dat dan ontstaat, wordt een meteoor genoemd.

1 dag geleden
Auto in Kapelle te water door vergeten handrem

KAPELLE - Aan de Stationssingel in Kapelle is zondagochtend een geparkeerde auto in het water terechtgekomen. De bestuurder was vergeten de handrem aan te trekken, waardoor het voertuig langzaam de sloot in rolde.

1 dag geleden
Jongeren krijgen een kaart van burgemeester Jan Luteijn

REIMERSWAAL - 313 jongeren uit de gemeente Reimerswaal krijgen een kaart in hun brievenbus van burgemeester Jan Luteijn. 

3 dagen geleden
Groen licht voor park in Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Op het voormalig veilingterrein in Krabbendijke komt een nieuw park met een pumptrack, openbaar voetbalveldje en speeltoestellen.

3 dagen geleden
Dominee Luuk neemt na 32 jaar afscheid van Kapelle

KAPELLE - Na 39 jaar in het vak, waarvan 32 in Kapelle, neemt dominee Luuk Deventer op zondag 26 oktober afscheid van de Hervormde Gemeente Kapelle. Hij gaat met pensioen, of zoals dat in kerkjargon heet: met emeritaat.

4 dagen geleden