Filmfestival is creatiever geworden door corona
VLISSINGEN – In de aanloop naar Film by the Sea, dat dit jaar in Cine City plaatsvindt van 9 tot 18 september, komen in De Bode een aantal mensen aan het woord die nauw betrokken zijn bij de organisatie van het gerenommeerde filmfestival. Zo ook Jéan Rottier. Zij is verbonden aan Film by the Sea als festivalmanager.
Jéan legt uit wat haar functie inhoudt: “Onze directeur Jan Doense houdt zich bezig met het inhoudelijke deel van het festival. Hij zet themalijnen uit en is verantwoordelijk voor deprogrammering van de films. Mijn werkzaamheden richten zich vooral de productionele kant van Film by the Sea. Denk hierbij aan het uitdenken en organiseren van de specials, de zakelijke arrangementen, de muzikale omlijsting, de feesten en het entertainment. En daar hebben we er dit jaar gelukkig weer heel veel van”.
Anekdotes
Zij is blij dat na twee ‘coronaedities’ er weer volop activiteiten naast het enorme filmaanbod kunnen plaatsvinden.
‘Film by the Sea is een prachtig festival waar we trots op mogen zijn’
“Ik denk dat we, zeker door corona, heel creatief geworden zijn. We hebben andere vormen van bioscoopzalen gecreëerd door bijvoorbeeld een drive-in te organiseren en door de Westerschelde Ferry te gebruiken voor filmvertoningen. Ook dit jaar hebben we een aantal fantastische specials zoals de Drive In bioscoop, een Filmconcert, een Grease Sing-a-Long en een theatershow van René Mioch waarin hij persoonlijke anekdotes en vaak nooit eerder vertoonde archieffragmenten met het publiek deelt.”
Paul van Loon
“Natuurlijk hebben we ook voor de kinderen weer wat leuks in petto: een voorleesfeest op het strand dat we samen met de Zeeuwse Bibliotheek organiseren én een Paul van Loon middag op de woensdag waarbij Paul van Loon ook echt zelf aanwezig is”.
Gastvrij
Voor Jéan is dit het zesde jaar dat zij meewerkt aan het filmfestival. “Film by the Sea is een prachtig festival waar we trots op mogen zijn en wat Vlissingen en Zeeland op de kaart zet, zowel landelijk als internationaal. Daar moeten we zuinig op zijn en ik hoop dan ook van harte dat zowel overheid als het bedrijfsleven en de vele ‘vrienden van het festival’ ons blijven ondersteunen”.
Film by the Sea kenmerkt zich volgens Jéan door de toegankelijkheid. “Mensen komen graag naar ons festival in Vlissingen waar ze altijd gastvrij ontvangen worden. Onze gasten ervaren hier een gemoedelijke en persoonlijke sfeer en komen de volgende jaren graag weer terug. We vinden het heel belangrijk dat iedereen hartelijk ontvangen wordt: de bezoekers, onze gastsprekers, regisseurs, cast & crew maar ook onze eigen vrijwilligers en medewerkers moeten zich hier thuis voelen en met een lach op het gezicht weer naar huis gaan.”
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
5 uur geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 dag geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
4 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
5 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
5 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
5 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
5 dagen geleden