
Fikse bosbranden op Madeira en in Zuid-Frankrijk
MADEIRA/GIGEAN (ANP/RTR) - Honderden Portugese brandweerlieden zijn in touw om een bosbrand te blussen die delen van de zuidkust van het eiland Madeira in de Atlantische Oceaan teistert. Dat melden lokale autoriteiten van het bij toeristen populaire eiland.
Bijna tweehonderd brandweerlieden, ondersteund door 38 voertuigen, bestrijden de brand. Maar hoge temperaturen, lage luchtvochtigheid en harde wind bemoeilijken de bestrijding van de vlammen. Ook werd een helikopter ingezet, maar die moest stoppen met vliegen toen het donker werd.
Er zijn geen gewonden of doden gemeld, maar 160 mensen zijn uit voorzorg geëvacueerd. Langs de hele kustlijn van Madeira, een autonome regio van Portugal met ongeveer 250.000 inwoners, is tot maandag code oranje afgegeven, het op één na hoogste alarmeringsniveau, om de hoge temperaturen. Tientallen vluchten werden geannuleerd. Portugal stuurde zaterdag een troepenmacht van 76 brandweerlieden van het vasteland naar Madeira. De naburige Azoren-archipel zou zondagavond vijftien brandweerlieden sturen.
Ook in de Zuid-Franse plaats Gigean woedt een forse brand. Volgens Le Monde zijn zeker driehonderd hectare verbrand en zijn zo'n vijfhonderd brandweerlieden gemobiliseerd om de brand te bestrijden, evenals vliegtuigen en helikopters. Er vielen nog geen doden of gewonden, aldus de krant.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog in Oekraïne zal "niet binnenkort eindigen", zei de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance donderdag in een interview met Fox News.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Volgens de Duitse politie namen op 1 mei in totaal meer dan 25.000 mensen deel aan de jaarlijkse demonstraties van links en extreemlinks in Berlijn en Hamburg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse rapper en producer Sean 'Diddy' Combs heeft een schikkingsvoorstel van de openbaar aanklager in zijn rechtszaak officieel afgewezen. Diddy zou schuld moeten bekennen in ruil voor een kortere gevangenisstraf, meldt ABC News. De 55-jarige muzikant staat terecht voor afpersing en mensenhandel voor seksuele uitbuiting. Ook beschuldigen tientallen mensen hem van seksueel wangedrag.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Als het geweld tegen de druzen in Syrië niet stopt zal Israël hard ingrijpen. Daarvoor waarschuwt de Israëlische defensieminister Israel Katz.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, wordt de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. President Donald Trump heeft dat gemeld nadat media al over het vertrek van Waltz als veiligheidsadviseur hadden geschreven.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het sluiten van de mineralendeal met de Verenigde Staten is het eerste resultaat van de ontmoeting rond de uitvaart van de paus tussen president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt de laatstgenoemde in een video op Telegram.
8 uur geleden