Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA wijst locatie WK 2023 voor voetbalsters aan

FIFA wijst locatie WK 2023 voor voetbalsters aan

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters krijgen donderdag te horen waar het WK van 2023 wordt gespeeld. Het bestuur van de FIFA kiest tijdens een vergadering, die vanwege de coronacrisis online wordt gehouden, het gastland van de komende mondiale eindronde voor vrouwen. De kans is groot dat het om twee gastlanden gaat.

Het gezamenlijke 'bid' van Australië en Nieuw-Zeeland kreeg van een evaluatiecommissie de beste beoordeling. De bestuursleden van de FIFA hoeven zich zich overigens niet te houden aan de adviezen van de commissie. Australië en Nieuw-Zeeland hebben één concurrent, Colombia. De afgelopen weken haakten Brazilië en Japan af als kandidaten.

De Nederlandse voetbalsters debuteerden in 2015 op het WK en bereikten vorig jaar als Europees kampioen de finale op het WK in Frankrijk. De Amerikaanse vrouwen bleken daarin te sterk (0-2).

De onlinevergadering van de FIFA begint om 15.00 uur. Het bestuur praat ook onder meer over de invulling van een coronanoodfonds en de internationale speelkalender. Na afloop, rond 18.00 uur, geeft FIFA-voorzitter Gianni Infantino een persconferentie.

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

26 minuten geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

29 minuten geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

32 minuten geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

2 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

2 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

3 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

3 uur geleden