Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA wijst locatie WK 2023 voor voetbalsters aan

FIFA wijst locatie WK 2023 voor voetbalsters aan

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters krijgen donderdag te horen waar het WK van 2023 wordt gespeeld. Het bestuur van de FIFA kiest tijdens een vergadering, die vanwege de coronacrisis online wordt gehouden, het gastland van de komende mondiale eindronde voor vrouwen. De kans is groot dat het om twee gastlanden gaat.

Het gezamenlijke 'bid' van Australië en Nieuw-Zeeland kreeg van een evaluatiecommissie de beste beoordeling. De bestuursleden van de FIFA hoeven zich zich overigens niet te houden aan de adviezen van de commissie. Australië en Nieuw-Zeeland hebben één concurrent, Colombia. De afgelopen weken haakten Brazilië en Japan af als kandidaten.

De Nederlandse voetbalsters debuteerden in 2015 op het WK en bereikten vorig jaar als Europees kampioen de finale op het WK in Frankrijk. De Amerikaanse vrouwen bleken daarin te sterk (0-2).

De onlinevergadering van de FIFA begint om 15.00 uur. Het bestuur praat ook onder meer over de invulling van een coronanoodfonds en de internationale speelkalender. Na afloop, rond 18.00 uur, geeft FIFA-voorzitter Gianni Infantino een persconferentie.

Meer uit Voetbal

Steijn en Smal nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.

1 uur geleden
Ajax begint met Dolberg en Gloukh tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.

1 uur geleden
Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

5 uur geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

17 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

19 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

19 uur geleden