Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA: Rust zacht lieve Diego, wij houden van jou

FIFA: Rust zacht lieve Diego, wij houden van jou

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft bij monde van voorzitter Gianni Infantino een eerbetoon gebracht aan Diego Maradona, die woensdag op 60-jarige leeftijd overleed. "Onze harten zijn vandaag even gestopt met kloppen. We voelen diep van binnen alleen maar de stilte, de pijn en de tranen. Onze Diego heeft ons verlaten. Het is een ongelooflijk trieste dag."

Maradona moest nooit veel hebben van de FIFA. Hij noemde de vroegere leiders, onder wie voorzitter Sepp Blatter, "onwetende dieven". Ook na het aantreden van Infantino in 2016 bleef de Argentijnse voetbalheld zeer sceptisch. "Er is niets veranderd, er heerst nog altijd een totaal gebrek aan respect", liet hij ooit weten.

Infantino daarentegen prees Maradona in alle toonaarden. "Ik heb het altijd gezegd en ik kan het nu gewoon herhalen, meer overtuigd dan ooit: wat Diego heeft gedaan voor voetbal, door ons allemaal verliefd te laten worden op dit prachtige spel, is ongekend. Het is, zoals hij is, gewoonweg immens. Diego verdient onze eeuwige dankbaarheid daarvoor, omdat hij ons heeft verbaasd met zijn ongelooflijke talent en ja, omdat hij zo uniek was: omdat hij Diego Armando Maradona was, een legende, een held, en een man."

Infantino: "Diego is nu misschien in de eeuwigheid, maar voor altijd zal Diego ook een prominente plaats innemen in het ongelooflijke verhaal van alle voetbalsprookjes. Ons diepste medeleven gaat uit naar zijn familie en vrienden in deze moeilijke tijd. Rust zacht, lieve Diego. Wij houden van jou."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

5 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

5 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

6 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

7 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

7 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

10 uur geleden