Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA: Rust zacht lieve Diego, wij houden van jou

FIFA: Rust zacht lieve Diego, wij houden van jou

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft bij monde van voorzitter Gianni Infantino een eerbetoon gebracht aan Diego Maradona, die woensdag op 60-jarige leeftijd overleed. "Onze harten zijn vandaag even gestopt met kloppen. We voelen diep van binnen alleen maar de stilte, de pijn en de tranen. Onze Diego heeft ons verlaten. Het is een ongelooflijk trieste dag."

Maradona moest nooit veel hebben van de FIFA. Hij noemde de vroegere leiders, onder wie voorzitter Sepp Blatter, "onwetende dieven". Ook na het aantreden van Infantino in 2016 bleef de Argentijnse voetbalheld zeer sceptisch. "Er is niets veranderd, er heerst nog altijd een totaal gebrek aan respect", liet hij ooit weten.

Infantino daarentegen prees Maradona in alle toonaarden. "Ik heb het altijd gezegd en ik kan het nu gewoon herhalen, meer overtuigd dan ooit: wat Diego heeft gedaan voor voetbal, door ons allemaal verliefd te laten worden op dit prachtige spel, is ongekend. Het is, zoals hij is, gewoonweg immens. Diego verdient onze eeuwige dankbaarheid daarvoor, omdat hij ons heeft verbaasd met zijn ongelooflijke talent en ja, omdat hij zo uniek was: omdat hij Diego Armando Maradona was, een legende, een held, en een man."

Infantino: "Diego is nu misschien in de eeuwigheid, maar voor altijd zal Diego ook een prominente plaats innemen in het ongelooflijke verhaal van alle voetbalsprookjes. Ons diepste medeleven gaat uit naar zijn familie en vrienden in deze moeilijke tijd. Rust zacht, lieve Diego. Wij houden van jou."

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

32 minuten geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

40 minuten geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

8 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

9 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

11 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

21 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden