FIFA: Rust zacht lieve Diego, wij houden van jou
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft bij monde van voorzitter Gianni Infantino een eerbetoon gebracht aan Diego Maradona, die woensdag op 60-jarige leeftijd overleed. "Onze harten zijn vandaag even gestopt met kloppen. We voelen diep van binnen alleen maar de stilte, de pijn en de tranen. Onze Diego heeft ons verlaten. Het is een ongelooflijk trieste dag."
Maradona moest nooit veel hebben van de FIFA. Hij noemde de vroegere leiders, onder wie voorzitter Sepp Blatter, "onwetende dieven". Ook na het aantreden van Infantino in 2016 bleef de Argentijnse voetbalheld zeer sceptisch. "Er is niets veranderd, er heerst nog altijd een totaal gebrek aan respect", liet hij ooit weten.
Infantino daarentegen prees Maradona in alle toonaarden. "Ik heb het altijd gezegd en ik kan het nu gewoon herhalen, meer overtuigd dan ooit: wat Diego heeft gedaan voor voetbal, door ons allemaal verliefd te laten worden op dit prachtige spel, is ongekend. Het is, zoals hij is, gewoonweg immens. Diego verdient onze eeuwige dankbaarheid daarvoor, omdat hij ons heeft verbaasd met zijn ongelooflijke talent en ja, omdat hij zo uniek was: omdat hij Diego Armando Maradona was, een legende, een held, en een man."
Infantino: "Diego is nu misschien in de eeuwigheid, maar voor altijd zal Diego ook een prominente plaats innemen in het ongelooflijke verhaal van alle voetbalsprookjes. Ons diepste medeleven gaat uit naar zijn familie en vrienden in deze moeilijke tijd. Rust zacht, lieve Diego. Wij houden van jou."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geleden