
FIFA praat landen bij over mensenrechtensituatie Qatar
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft geïnteresseerde confederaties en landen tijdens een virtuele bijeenkomst bijgepraat over de mensenrechtensituatie in Qatar. Daarbij kwamen meerdere (internationale) experts aan het woord, meldt de wereldvoetbalbond.
"We weten dat er nog werk aan de winkel is, maar we moeten erkennen dat er in zeer korte tijd aanzienlijke vooruitgang is geboekt. Dat is dankzij de inzet van de hoogste autoriteiten in het land. We moeten ervoor zorgen dat elk debat over deze complexe kwestie gebaseerd is op geverifieerde feiten", zegt Gianni Infantino, voorzitter van de FIFA. "Het is belangrijk voor de bij ons aangesloten federaties en landen om rechtstreeks van onafhankelijke internationale experts te horen dat de omstandigheden op de bouwplaatsen van WK-stadions de hoogste wereldwijde veiligheidsnormen hebben bereikt en dat de recente baanbrekende wetshervormingen al tienduizenden werknemers in heel Qatar ten goede zijn gekomen."
De Britse krant The Guardian meldde in februari dat tussen 2010 (toen het WK aan Qatar werd toegewezen) en 2020 zeker 6500 arbeidsmigranten uit India, Bangladesh, Nepal, Pakistan en Sri Lanka in Qatar zijn overleden, onder meer bij de bouw van de stadions.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft met een zwaarbevochten 3-2-overwinning op Feyenoord het mogelijke titelfeest van Ajax met in ieder geval een speelronde uitgesteld. Nummer 2 PSV staat met nog twee wedstrijden te gaan 1 punt achter op koploper Ajax. De Amsterdammers spelen op zondagmiddag nog thuis tegen NEC. Het verschil tussen PSV en nummer 3 Feyenoord is met 8 punten onoverbrugbaar groot. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de Champions League.
28 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De IJsselderby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles heeft net als de afgelopen drie edities geen winnaar opgeleverd. De club uit Deventer kwam na een zwakke eerste helft vlak na rust op voorsprong in Zwolle via Evert Linthorst, het eerste doelpunt van de ploeg sinds de bekerwinst vorige maand. Younes Namli bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie begint met Gijs Smal als linksback aan de topper tegen PSV. Het elftal van Feyenoord kent verder geen verrassingen bij het duel dat in een uitverkochte Kuip wordt afgewerkt.
3 uur geleden