FIFA bevestigt Oranje als groepshoofd bij loting WK-kwalificatie
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal zit bij de loting voor de WK-kwalificatie in pot 1. De wereldvoetbalbond FIFA bevestigde vrijdag dat Oranje één van de tien groepshoofden is. De ploeg van bondscoach Frank de Boer ontloopt daardoor België, Frankrijk, Engeland, Portugal, Spanje, Italië, Kroatië, Denemarken en Duitsland. Die landen zitten ook in pot 1.
Op 7 december vindt vanaf 18.00 uur in Zürich de loting plaats voor de Europese kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar. De 55 landen die bij de UEFA zijn aangesloten, zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst verdeeld over zes potten.
Oranje steeg op de wereldranglijst van november naar de veertiende plaats, één plek hoger dan vorige maand. De ploeg van De Boer speelde tijdens de afgelopen interlandperiode in een vriendschappelijk duel met 1-1 gelijk tegen Spanje en won daarna in de Nations League van Bosnië en Herzegovina (3-1) en Polen (1-2). Het Nederlands elftal hield daardoor Zwitserland achter zich op de wereldranglijst. De Zwitsers zitten bij de loting in pot 2, samen met Wales, Polen, Zweden, Oostenrijk, Oekraïne, Servië, Turkije, Slowakije en Roemenië.
Grote landen
"Dat is hartstikke mooi", zei De Boer twee weken geleden, toen na wat rekenwerk min of meer zeker was dat Oranje in pot 1 zou komen. "Dan ontwijk je hele grote landen. Al zitten in pot 2 ook sterke landen. Maar ik zit toch liever in pot 1 dan in pot 2."
De wedstrijden in de WK-kwalificatie zijn van maart tot november 2021. De tien groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het WK in Qatar. Alle nummers 2 gaan de play-offs in, samen met de twee best presterende landen uit de Nations League die in hun WK-kwalificatiegroep niet bij de beste twee eindigen. In de play-offs strijden twaalf landen in maart 2022 via een knock-outsysteem om drie tickets naar Qatar.
De overige indelingen:
Pot 3: Rusland, Hongarije, Ierland, Tsjechië, Noorwegen, Noord-Ierland, IJsland, Schotland, Griekenland en Finland.
Pot 4: Bosnië en Herzegovina, Slovenië, Montenegro, Noord-Macedonië, Albanië, Bulgarije, Israël, Wit-Rusland, Georgië en Luxemburg.
Pot 5: Armenië, Cyprus, Faeröer-eilanden, Azerbeidzjan, Estland, Kosovo, Kazachstan, Litouwen, Letland en Andorra.
Pot 6: Malta, Moldavië, Liechtenstein, Gibraltar en San Marino.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
6 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
9 uur geleden