Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiat Chrysler in VS beschuldigd van gesjoemel met diesels

Fiat Chrysler in VS beschuldigd van gesjoemel met diesels

WASHINGTON (ANP/RTR) - Aanklagers in de Verenigde Staten hebben de Amerikaanse tak van autofabrikant Fiat Chrysler formeel beschuldigd van criminele samenzwering. Het concern, dat is opgegaan in het fusiebedrijf Stellantis, zou jarenlang hebben gesjoemeld bij emissietests van zijn dieselauto's.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie misleidde Fiat Chrysler toezichthouders door de ware uitstoot van 100.000 pick-uptrucks van het merk RAM en SUV's van Jeep te verbloemen. Het gaat om auto's gebouwd tussen 2014 en 2016. Naar verwachting bekent Fiat Chrysler schuld en betaalt het bedrijf een boete van 300 miljoen euro. Persbureau Reuters meldde eerder dat een deal daarover ophanden zou zijn.

In 2015 brak een groot schandaal uit rond dieselauto's van het Duitse Volkswagen. Dat concern gebruikte jarenlang technologie die de stikstofuitstoot van dieselauto's lager deed uitvallen bij tests in het laboratorium dan in het echte verkeer. Het bedrijf bekende uiteindelijk schuld en betaalde miljarden euro's aan schadevergoedingen en boetes.

Renault

Ook andere bedrijven in de auto-industrie worden beschuldigd van fraude met dieselmotoren. Renault is in Frankrijk aangeklaagd om gesjoemel met uitstootgegevens. Daimler, het moederbedrijf van Mercedes-Benz, schikte in 2020 in Verenigde Staten voor 1,5 miljard dollar wegens vergelijkbare vergrijpen.

In december vorig jaar openden Duitse openbaar aanklagers ook een onderzoek naar medewerkers van de Franse PSA Group, gericht op de motoren in SUV's van onder andere Citroën en Peugeot. Volgens zakenblad Wirtschaftswoche zou ook dat onderzoek om sjoemeldiesels draaien. PSA is het Franse deel dat is opgegaan in Stellantis.

Meer uit Financieel

FNV: tientallen klachten van stakende uitzendkrachten over bureau

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft tientallen klachten gekregen van stakende uitzendkrachten over hun uitzendbureaus, meldt FNV-bestuurder Karin Heynsdijk. Uitzendkrachten voeren al weken actie bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo. De staking is maandag afgelopen, maar uitzendkrachten hebben te horen gekregen dat ze de komende tijd niet meer worden ingeroosterd, aldus FNV.

4 uur geleden
Saudi-Arabië wil nieuwe budgetluchtvaartmaatschappij oprichten

DAMMAM (ANP/RTR) - Saudi-Arabië wil een nieuwe nationale budgetluchtvaartmaatschappij oprichten. De vliegmaatschappij moet in 2030 operationeel zijn en jaarlijks 10 miljoen passagiers vervoeren, melden staatsmedia.

7 uur geleden
Bangladesh wil meer tarwe uit VS importeren voor handelsdeal

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh heeft een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend om de komende vijf jaar meer tarwe te importeren. Volgens ambtenaren wil Bangladesh hiermee proberen om de Amerikaanse importheffingen voor het land te verlagen.

7 uur geleden
Bedrijfsleven: Kamer moet snel maatregelen nemen voor wind op zee

DEN HAAG (ANP) - Vijf ondernemersorganisaties en hoogspanningsnetbeheerder TenneT roepen de Tweede Kamer op snel maatregelen te nemen voor meer windenergie op zee en de verduurzaming van de industrie. Door de val van het kabinet is het risico volgens hen groot dat beslissingen hierover worden uitgesteld. Maar dan dreigt de energietransitie stil te vallen en de industrie naar het buitenland te vertrekken, waarschuwen ze.

10 uur geleden
Elon Musk kondigt 'kindvriendelijke' app van AI-startup aan

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up van Elon Musk op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gaat een app maken voor "kindvriendelijke" inhoud. Dit meldt Musk, de oprichter van xAI, op zijn socialemediaplatform X.

10 uur geleden
Honderden vluchten op Hongkong geschrapt om naderende tyfoon

HONGKONG (ANP/AFP) - De naderende tyfoon Wipha heeft voor flinke verstoringen gezorgd in het vliegverkeer van en naar Hongkong. Ongeveer 500 vluchten zijn geschrapt en zo'n 400 vluchten moeten later zondag vertrekken of landen, meldt de luchthavenautoriteit van Hongkong. De vlucht die vanaf Schiphol gepland staat, lijkt volgens een woordvoerster van de luchthaven wel te vertrekken.

12 uur geleden
Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

1 dag geleden