Feyenoord wint in Berlijn en komt steviger aan de leiding
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers heeft Feyenoord voor de tweede keer binnen vijf dagen als invaller aan een zege geholpen. De spits tekende in de uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin voor de winnende treffer (1-2). Hij had de bal voor het intikken, nadat doelman Andreas Luthe was uitgegleden na een terugspeelbal.
Dessers maakte zondag in blessuretijd ook al het winnende doelpunt van Feyenoord in het uitduel met Sparta Rotterdam (0-1). Nu bracht hij zijn ploeg verder richting de achtste finales van de Conference League. Want Feyenoord gaat met 10 punten stevig aan de leiding in poule E, gevolgd door Slavia Praag (6 punten), Maccabi Haifa (4 punten) en Union Berlin (3 punten). Feyenoord, dat zeven jaar geleden voor het laatst overwinterde in Europa, besluit de poulefase met een uitwedstrijd tegen Slavia Praag (25 november) en een thuisduel met Maccabi Haifa (9 december).
Lang niet iedereen was enthousiast toen de UEFA met de Conference League een derde competitie voor clubteams lanceerde. Maar de supporters van Union Berlin en Feyenoord vermaken zich voorlopig prima tijdens het nieuwe toernooi. Ze beleefden ook hun tweede onderlinge duel in korte tijd intens. Het Olympiastadion was met 30.000 toeschouwers nog niet eens voor de helft gevuld en het regende onophoudelijk. Toch hing er een echte voetbalsfeer, ook vanwege de ruim 5000 aanwezige fans uit Nederland.
Becker
Sheraldo Becker, geboren in Amsterdam, verzuimde de thuisploeg in de openingsfase op voorsprong te zetten. Luis Sinisterra was wel scherp nadat Bryan Linssen de paal had geraakt. De linksbuiten was snel bij de bal en opende de score. Vervolgens controleerde Feyenoord even de wedstrijd maar kwam het in de slotfase van de eerste helft in de problemen. Marcos Senesi blokte nog een schot van Kevin Behrens maar doelman Justin Bijlow had in de 41e minuut geen antwoord op een geplaatst schot van Christopher Trimmel 1-1.
Feyenoord startte met Fredrik Aursnes en Lutsharel Geertruida. Zij kregen van trainer Arne Slot de voorkeur boven Alireza Jahanbakhsh en Marcus Pedersen. Vooral Aursnes liet zien waarom zijn trainer Slot het lastig vindt om hem op de bank te zetten. Aanvaller Linssen maakte na een klein uur bijna de tweede treffer van Feyenoord. Hij had misschien beter de vrijstaande Sinisterra aan kunnen spelen. Uiteindelijk was het de ingevallen Dessers, die wel succes had, na de kolderieke glijpartij van doelman Luthe. Union Berlin eindigde het duel met negen man. Trimmel en Cedric Teuchert werden in de slotfase uit het veld gestuurd.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
14 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden