Feyenoord wil succesvolle week met zege op Sparta afsluiten
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zondag een succesvolle week passend afsluiten met een thuiszege op Sparta Rotterdam. De club heeft iets goed te maken in de stadsderby. Eerder dit seizoen eindigde het uitduel in een gelijkspel (2-2). "Wij kwamen daar goed weg, omdat we een kwartier voor tijd nog met 2-0 achter stonden", weet trainer Arne Slot zich nog te herinneren.
"Alleen al in die wedstrijd werd voor mij duidelijk dat Sparta ook dit seizoen weer over goede spelers beschikt", vertelt Slot op de website van Feyenoord. "Ze spelen goed en verzorgd voetbal en op basis daarvan hebben ze qua resultaat niet altijd gekregen wat ze verdienden. Daarnaast komen ze zeker in uitwedstrijden goed voor de dag."
Feyenoord was afgelopen week tweemaal te sterk voor AZ. De competitiewedstrijd in Alkmaar leverde een 1-0-zege op. Feyenoord schakelde AZ woensdag uit in het bekertoernooi (2-0). Slot zag Justin Bijlow, Gernot Trauner en Quinten Timber afgelopen week geblesseerd afhaken. Bijlow staat acht weken aan de kant met een kuitblessure. Trauner is volgens Feyenoord "meerdere weken" niet inzetbaar door een hamstringblessure. Timber heeft een hersenschudding opgelopen en mist in ieder geval het duel met Sparta.
Azië Cup
Alireza Jahanbakhsh keert terug in de selectie van Feyenoord. Hij was de afgelopen weken met Iran actief op de Azië Cup. Slot kan voorlopig ook geen beroep doen op de geblesseerde Thomas van den Belt en Gjivai Zechiël.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie, met een achterstand van 10 punten op koploper PSV en een voorsprong van 5 punten op FC Twente.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
6 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geleden