Feyenoord wil succesvolle week met zege op Sparta afsluiten
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zondag een succesvolle week passend afsluiten met een thuiszege op Sparta Rotterdam. De club heeft iets goed te maken in de stadsderby. Eerder dit seizoen eindigde het uitduel in een gelijkspel (2-2). "Wij kwamen daar goed weg, omdat we een kwartier voor tijd nog met 2-0 achter stonden", weet trainer Arne Slot zich nog te herinneren.
"Alleen al in die wedstrijd werd voor mij duidelijk dat Sparta ook dit seizoen weer over goede spelers beschikt", vertelt Slot op de website van Feyenoord. "Ze spelen goed en verzorgd voetbal en op basis daarvan hebben ze qua resultaat niet altijd gekregen wat ze verdienden. Daarnaast komen ze zeker in uitwedstrijden goed voor de dag."
Feyenoord was afgelopen week tweemaal te sterk voor AZ. De competitiewedstrijd in Alkmaar leverde een 1-0-zege op. Feyenoord schakelde AZ woensdag uit in het bekertoernooi (2-0). Slot zag Justin Bijlow, Gernot Trauner en Quinten Timber afgelopen week geblesseerd afhaken. Bijlow staat acht weken aan de kant met een kuitblessure. Trauner is volgens Feyenoord "meerdere weken" niet inzetbaar door een hamstringblessure. Timber heeft een hersenschudding opgelopen en mist in ieder geval het duel met Sparta.
Azië Cup
Alireza Jahanbakhsh keert terug in de selectie van Feyenoord. Hij was de afgelopen weken met Iran actief op de Azië Cup. Slot kan voorlopig ook geen beroep doen op de geblesseerde Thomas van den Belt en Gjivai Zechiël.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie, met een achterstand van 10 punten op koploper PSV en een voorsprong van 5 punten op FC Twente.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
9 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
10 uur geleden