Feyenoord verspeelt voorsprong (1-1) en wacht zware taak in Rome
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is redelijk ver verwijderd van een plek in de achtste finales van het toernooi om de Europa League. Het elftal van trainer Arne Slot slaagde er in eigen stadion niet in te winnen van AS Roma: 1-1. De beslissing valt volgende week in Italië.
Een klein jaar geleden was Feyenoord in De Kuip nog wel te sterk voor AS Roma, toen in de kwartfinales van de Europa League (1-0). Voldoende voor een plaats bij de laatste vier was dat niet. Feyenoord verloor in Rome na verlenging met 4-1.
Dit keer was er vooraf niet heel veel reden tot optimisme bij de regerend landskampioen. Topscorer Santiago Giménez is pas net hersteld van een kuitblessure en begon op de reservebank. De Japanner Ayase Ueda startte, net als zondag tegen Sparta, als spits. Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbrak in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh was ook niet op tijd fit om mee te doen.
Beginfase
De gehavende thuisploeg moest het initiatief in de beginfase aan AS Roma laten. De huidige nummer 6 van Italië kreeg enkele mogelijkheden. Aanvoerder Dávid Hancko voorkwam een doelpunt met zijn hoofd. Timon Wellenreuther bleek opnieuw een uitstekende vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow. De Duitser redde op een kopbal van Romelu Lukaku.
Feyenoord kwam halverwege de eerste helft beter in de wedstrijd. De eerste kans voor de Rotterdammers, in de 21e minuut, leek direct een doelpunt op te leveren. Igor Paixão zag de bal net naast de verkeerde kant van de paal gaan.
Blessuretijd
Een afstandsschot van de Argentijn Leandro Paredes ging, via de vingertoppen van Wellenreuther, in de 40e minuut tegen de lat. Feyenoord had in de blessuretijd van de eerste helft wel succes. De vrijstaande Paixão kopte raak uit een voorzet van linksback Quilindschy Hartman: 1-0.
Het eerste kwartier na rust gebeurde er voor beide doelen weinig, al was Feyenoord dreigender. Slot bracht na een uur spelen Giménez en Ondrej Lingr in de ploeg voor Ueda en Yankuba Minteh. AS Roma koos op datzelfde moment voor invaller Stephan El Shaarawy.
Op aangeven van Leonardo Spinazzola kopte Lukaku halverwege de tweede helft de gelijkmaker binnen. De Belgische spits troefde Hancko vrij eenvoudig af (1-1). Een slotoffensief van Feyenoord, waar de 17-jarige Givairo Read als invaller debuteerde, leverde niets meer op.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
18 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
1 dag geleden