Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord verspeelt voorsprong (1-1) en wacht zware taak in Rome

Feyenoord verspeelt voorsprong (1-1) en wacht zware taak in Rome

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is redelijk ver verwijderd van een plek in de achtste finales van het toernooi om de Europa League. Het elftal van trainer Arne Slot slaagde er in eigen stadion niet in te winnen van AS Roma: 1-1. De beslissing valt volgende week in Italië.

Een klein jaar geleden was Feyenoord in De Kuip nog wel te sterk voor AS Roma, toen in de kwartfinales van de Europa League (1-0). Voldoende voor een plaats bij de laatste vier was dat niet. Feyenoord verloor in Rome na verlenging met 4-1.

Dit keer was er vooraf niet heel veel reden tot optimisme bij de regerend landskampioen. Topscorer Santiago Giménez is pas net hersteld van een kuitblessure en begon op de reservebank. De Japanner Ayase Ueda startte, net als zondag tegen Sparta, als spits. Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbrak in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh was ook niet op tijd fit om mee te doen.

Beginfase

De gehavende thuisploeg moest het initiatief in de beginfase aan AS Roma laten. De huidige nummer 6 van Italië kreeg enkele mogelijkheden. Aanvoerder Dávid Hancko voorkwam een doelpunt met zijn hoofd. Timon Wellenreuther bleek opnieuw een uitstekende vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow. De Duitser redde op een kopbal van Romelu Lukaku.

Feyenoord kwam halverwege de eerste helft beter in de wedstrijd. De eerste kans voor de Rotterdammers, in de 21e minuut, leek direct een doelpunt op te leveren. Igor Paixão zag de bal net naast de verkeerde kant van de paal gaan.

Blessuretijd

Een afstandsschot van de Argentijn Leandro Paredes ging, via de vingertoppen van Wellenreuther, in de 40e minuut tegen de lat. Feyenoord had in de blessuretijd van de eerste helft wel succes. De vrijstaande Paixão kopte raak uit een voorzet van linksback Quilindschy Hartman: 1-0.

Het eerste kwartier na rust gebeurde er voor beide doelen weinig, al was Feyenoord dreigender. Slot bracht na een uur spelen Giménez en Ondrej Lingr in de ploeg voor Ueda en Yankuba Minteh. AS Roma koos op datzelfde moment voor invaller Stephan El Shaarawy.

Op aangeven van Leonardo Spinazzola kopte Lukaku halverwege de tweede helft de gelijkmaker binnen. De Belgische spits troefde Hancko vrij eenvoudig af (1-1). Een slotoffensief van Feyenoord, waar de 17-jarige Givairo Read als invaller debuteerde, leverde niets meer op.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

1 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

3 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

4 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

6 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

7 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

8 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

9 uur geleden