Feyenoord verspeelt voorsprong (1-1) en wacht zware taak in Rome
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is redelijk ver verwijderd van een plek in de achtste finales van het toernooi om de Europa League. Het elftal van trainer Arne Slot slaagde er in eigen stadion niet in te winnen van AS Roma: 1-1. De beslissing valt volgende week in Italië.
Een klein jaar geleden was Feyenoord in De Kuip nog wel te sterk voor AS Roma, toen in de kwartfinales van de Europa League (1-0). Voldoende voor een plaats bij de laatste vier was dat niet. Feyenoord verloor in Rome na verlenging met 4-1.
Dit keer was er vooraf niet heel veel reden tot optimisme bij de regerend landskampioen. Topscorer Santiago Giménez is pas net hersteld van een kuitblessure en begon op de reservebank. De Japanner Ayase Ueda startte, net als zondag tegen Sparta, als spits. Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbrak in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh was ook niet op tijd fit om mee te doen.
Beginfase
De gehavende thuisploeg moest het initiatief in de beginfase aan AS Roma laten. De huidige nummer 6 van Italië kreeg enkele mogelijkheden. Aanvoerder Dávid Hancko voorkwam een doelpunt met zijn hoofd. Timon Wellenreuther bleek opnieuw een uitstekende vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow. De Duitser redde op een kopbal van Romelu Lukaku.
Feyenoord kwam halverwege de eerste helft beter in de wedstrijd. De eerste kans voor de Rotterdammers, in de 21e minuut, leek direct een doelpunt op te leveren. Igor Paixão zag de bal net naast de verkeerde kant van de paal gaan.
Blessuretijd
Een afstandsschot van de Argentijn Leandro Paredes ging, via de vingertoppen van Wellenreuther, in de 40e minuut tegen de lat. Feyenoord had in de blessuretijd van de eerste helft wel succes. De vrijstaande Paixão kopte raak uit een voorzet van linksback Quilindschy Hartman: 1-0.
Het eerste kwartier na rust gebeurde er voor beide doelen weinig, al was Feyenoord dreigender. Slot bracht na een uur spelen Giménez en Ondrej Lingr in de ploeg voor Ueda en Yankuba Minteh. AS Roma koos op datzelfde moment voor invaller Stephan El Shaarawy.
Op aangeven van Leonardo Spinazzola kopte Lukaku halverwege de tweede helft de gelijkmaker binnen. De Belgische spits troefde Hancko vrij eenvoudig af (1-1). Een slotoffensief van Feyenoord, waar de 17-jarige Givairo Read als invaller debuteerde, leverde niets meer op.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
16 uur geleden