Feyenoord verspeelt voorsprong (1-1) en wacht zware taak in Rome
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is redelijk ver verwijderd van een plek in de achtste finales van het toernooi om de Europa League. Het elftal van trainer Arne Slot slaagde er in eigen stadion niet in te winnen van AS Roma: 1-1. De beslissing valt volgende week in Italië.
Een klein jaar geleden was Feyenoord in De Kuip nog wel te sterk voor AS Roma, toen in de kwartfinales van de Europa League (1-0). Voldoende voor een plaats bij de laatste vier was dat niet. Feyenoord verloor in Rome na verlenging met 4-1.
Dit keer was er vooraf niet heel veel reden tot optimisme bij de regerend landskampioen. Topscorer Santiago Giménez is pas net hersteld van een kuitblessure en begon op de reservebank. De Japanner Ayase Ueda startte, net als zondag tegen Sparta, als spits. Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbrak in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh was ook niet op tijd fit om mee te doen.
Beginfase
De gehavende thuisploeg moest het initiatief in de beginfase aan AS Roma laten. De huidige nummer 6 van Italië kreeg enkele mogelijkheden. Aanvoerder Dávid Hancko voorkwam een doelpunt met zijn hoofd. Timon Wellenreuther bleek opnieuw een uitstekende vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow. De Duitser redde op een kopbal van Romelu Lukaku.
Feyenoord kwam halverwege de eerste helft beter in de wedstrijd. De eerste kans voor de Rotterdammers, in de 21e minuut, leek direct een doelpunt op te leveren. Igor Paixão zag de bal net naast de verkeerde kant van de paal gaan.
Blessuretijd
Een afstandsschot van de Argentijn Leandro Paredes ging, via de vingertoppen van Wellenreuther, in de 40e minuut tegen de lat. Feyenoord had in de blessuretijd van de eerste helft wel succes. De vrijstaande Paixão kopte raak uit een voorzet van linksback Quilindschy Hartman: 1-0.
Het eerste kwartier na rust gebeurde er voor beide doelen weinig, al was Feyenoord dreigender. Slot bracht na een uur spelen Giménez en Ondrej Lingr in de ploeg voor Ueda en Yankuba Minteh. AS Roma koos op datzelfde moment voor invaller Stephan El Shaarawy.
Op aangeven van Leonardo Spinazzola kopte Lukaku halverwege de tweede helft de gelijkmaker binnen. De Belgische spits troefde Hancko vrij eenvoudig af (1-1). Een slotoffensief van Feyenoord, waar de 17-jarige Givairo Read als invaller debuteerde, leverde niets meer op.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
2 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geleden