Feyenoord-verdediger Senesi wijst nationale ploeg Italië af
BUENOS AIRES (ANP) - Verdediger Marcos Senesi van Feyenoord heeft een aanbod van de Italiaanse bondscoach Roberto Mancini afgeslagen. Mancini informeerde bij de 25-jarige Argentijn of hij interesse heeft om voor het Italiaanse elftal uit te komen. Senesi, die ook Italiaanse roots heeft, geeft echter de voorkeur aan het land waar hij vandaan komt.
"Het is heel mooi dat twee nationale teams me willen hebben, dat betekent dat ik goed bezig ben", zegt de Feyenoorder in een interview met de Argentijnse sportkrant Olé. "Ik heb contact gehad met Mancini, hij vertelde me over zijn project. Hij gaat een nieuw team samenstellen en wilde dat ik daar deel van zou uitmaken. Ik heb ook gesproken met de technische staf van Argentinië en met mijn familie. Al toen ik kind was, was het mijn droom om voor het Argentijnse elftal te spelen. Ik wacht op die kans. Altijd denk ik aan Argentinië. Die beslissing is dus meer dan duidelijk."
Senesi is jeugdinternational van Argentinië en werd al een keer opgeroepen voor de A-selectie, maar tot een debuut kwam het nog niet. De verdediger behoort nu tot de Argentijnse voorselectie voor de komende interlandperiode. Op 1 juni neemt Argentinië het in Londen op tegen Italië voor de zogeheten 'Finalissima', een clash tussen de kampioenen van Zuid-Amerika en Europa. Italië wist zich in tegenstelling tot Argentinië niet te plaatsen voor het WK van eind dit jaar in Qatar.
Senesi bereidt zich momenteel met Feyenoord in Portugal voor op de finale van de Conference League, volgende week woensdag in de Albanese hoofdstad Tirana tegen AS Roma.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
50 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geleden