Feyenoord twee keer zonder Jahanbakhsh tegen Maccabi Haifa
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft besloten aanvaller Alireza Jahanbakhsh (28) niet op te nemen in de wedstrijdselecties voor de duels in de Conference League met Maccabi Haifa. "De club wil zo voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mogelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg, iets wat een gevolg kan zijn voor sporters uit Iran die uitkomen tegen Israëlische sporters", meldt Feyenoord op de website.
Het Iraanse regime erkent Israël niet. Als Jahanbakhsh een stempel van Israël in zijn paspoort heeft, zou het zo kunnen zijn dat hij zijn eigen land niet meer inkomt.
Feyenoord treft Maccabi Haifa dinsdag in Israël. Op donderdag 9 december spelen de Rotterdammers thuis tegen de Israëlische ploeg. Slavia Praag en Union Berlin zijn de andere tegenstanders in de groepsfase van de Conference League.
Gevoeligheden
Dit weekend komt Feyenoord niet in actie. De thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo is op verzoek van de Rotterdamse club verplaatst naar woensdag 1 december.
Vijf jaar geleden liet AZ Jahanbakhsh ook niet aantreden tegen Maccabi Tel Aviv. "Het is een lastige situatie. We kennen de gevoeligheden tussen beide landen. Wij hebben ons laten informeren en overleg gehad met het management van Alireza. En uiteindelijk hebben wij besloten om hem niet te selecteren voor beide wedstrijden tegen Maccabi", zei Max Huiberts, directeur voetbalzaken van de Alkmaarders destijds.
Jahanbakhsh speelde van 2015 tot 2018 bij AZ. Drie jaar geleden verkaste de aanvaller naar Brighton & Hove Albion. Deze zomer haalde Feyenoord de topscorer van de Eredivisie in het seizoen 2017-2018 terug naar Nederland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
45 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
3 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
6 uur geleden