Feyenoord twee keer zonder Jahanbakhsh tegen Maccabi Haifa
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft besloten aanvaller Alireza Jahanbakhsh (28) niet op te nemen in de wedstrijdselecties voor de duels in de Conference League met Maccabi Haifa. "De club wil zo voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mogelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg, iets wat een gevolg kan zijn voor sporters uit Iran die uitkomen tegen Israëlische sporters", meldt Feyenoord op de website.
Het Iraanse regime erkent Israël niet. Als Jahanbakhsh een stempel van Israël in zijn paspoort heeft, zou het zo kunnen zijn dat hij zijn eigen land niet meer inkomt.
Feyenoord treft Maccabi Haifa dinsdag in Israël. Op donderdag 9 december spelen de Rotterdammers thuis tegen de Israëlische ploeg. Slavia Praag en Union Berlin zijn de andere tegenstanders in de groepsfase van de Conference League.
Gevoeligheden
Dit weekend komt Feyenoord niet in actie. De thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo is op verzoek van de Rotterdamse club verplaatst naar woensdag 1 december.
Vijf jaar geleden liet AZ Jahanbakhsh ook niet aantreden tegen Maccabi Tel Aviv. "Het is een lastige situatie. We kennen de gevoeligheden tussen beide landen. Wij hebben ons laten informeren en overleg gehad met het management van Alireza. En uiteindelijk hebben wij besloten om hem niet te selecteren voor beide wedstrijden tegen Maccabi", zei Max Huiberts, directeur voetbalzaken van de Alkmaarders destijds.
Jahanbakhsh speelde van 2015 tot 2018 bij AZ. Drie jaar geleden verkaste de aanvaller naar Brighton & Hove Albion. Deze zomer haalde Feyenoord de topscorer van de Eredivisie in het seizoen 2017-2018 terug naar Nederland.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.
2 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.
4 uur geleden