Feyenoord twee keer zonder Jahanbakhsh tegen Maccabi Haifa
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft besloten aanvaller Alireza Jahanbakhsh (28) niet op te nemen in de wedstrijdselecties voor de duels in de Conference League met Maccabi Haifa. "De club wil zo voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mogelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg, iets wat een gevolg kan zijn voor sporters uit Iran die uitkomen tegen Israëlische sporters", meldt Feyenoord op de website.
Het Iraanse regime erkent Israël niet. Als Jahanbakhsh een stempel van Israël in zijn paspoort heeft, zou het zo kunnen zijn dat hij zijn eigen land niet meer inkomt.
Feyenoord treft Maccabi Haifa dinsdag in Israël. Op donderdag 9 december spelen de Rotterdammers thuis tegen de Israëlische ploeg. Slavia Praag en Union Berlin zijn de andere tegenstanders in de groepsfase van de Conference League.
Gevoeligheden
Dit weekend komt Feyenoord niet in actie. De thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo is op verzoek van de Rotterdamse club verplaatst naar woensdag 1 december.
Vijf jaar geleden liet AZ Jahanbakhsh ook niet aantreden tegen Maccabi Tel Aviv. "Het is een lastige situatie. We kennen de gevoeligheden tussen beide landen. Wij hebben ons laten informeren en overleg gehad met het management van Alireza. En uiteindelijk hebben wij besloten om hem niet te selecteren voor beide wedstrijden tegen Maccabi", zei Max Huiberts, directeur voetbalzaken van de Alkmaarders destijds.
Jahanbakhsh speelde van 2015 tot 2018 bij AZ. Drie jaar geleden verkaste de aanvaller naar Brighton & Hove Albion. Deze zomer haalde Feyenoord de topscorer van de Eredivisie in het seizoen 2017-2018 terug naar Nederland.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
7 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden