Feyenoord-trainer Slot hoopt op WK-selectie keeper Bijlow
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft goede hoop dat keeper Justin Bijlow naar het WK in Qatar gaat. Bondscoach Louis van Gaal maakt vrijdag zijn definitieve selectie bekend voor het toernooi dat op 20 november start.
Bijlow, die vorig jaar nog eerste keus van Van Gaal was, ontbrak in september in de selectie van Oranje voor de Nations League-duels met België en Polen. Volgens Slot heeft hij zich daarna goed herpakt en viel hij vorige week in het Europa League-duel met Lazio (1-0) extra op.
"Hij heeft tegen Lazio uitstekend gekeept", verklaarde Slot in de persconferentie voor de inhaalwedstrijd tegen Cambuur van donderdag. "Hij heeft denk ik vanaf het moment dat hij niet werd opgeroepen die teleurstelling goed verwerkt en is aan de slag gegaan om zo goed mogelijk bij Feyenoord te presteren."
Gunfactor Slot
"Ik zou het hem en ook de andere jongens die in aanmerking voor het WK komen enorm gunnen om erbij te zijn. Ik hoop het ook omdat het een geweldige belevenis is en iets wat je in je bagage meeneemt en waar je een betere speler of keeper van wordt."
Slot is echter niet van zins om spelers rust te gunnen in de laatste twee competitiewedstrijden voor het WK, zodat ze eventuele blessures kunnen vermijden. "Je neemt nooit risico met een speler als hij geblesseerd is, of er nu een WK is of niet. Maar als ze fit zijn, wat ze nu zijn, ga ik niet die drie of vier spelers die in aanmerking komen in een glazen huisje zetten en zeggen dat we ze niet meer aanraken zodat ze straks naar het WK kunnen."
Korte voorbereiding op WK
"Volgens mij is dat ook niet goed voor die jongens. Ze hebben deze wedstrijden en trainingen nodig want er is ook een korte voorbereiding voor het WK. Dus de bondscoaches hebben behoefte om topfitte spelers aangeleverd te krijgen. En dat zijn die van ons."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
12 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
18 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
20 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
20 uur geleden