Feyenoord-trainer Slot hoopt op WK-selectie keeper Bijlow
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft goede hoop dat keeper Justin Bijlow naar het WK in Qatar gaat. Bondscoach Louis van Gaal maakt vrijdag zijn definitieve selectie bekend voor het toernooi dat op 20 november start.
Bijlow, die vorig jaar nog eerste keus van Van Gaal was, ontbrak in september in de selectie van Oranje voor de Nations League-duels met Belgiƫ en Polen. Volgens Slot heeft hij zich daarna goed herpakt en viel hij vorige week in het Europa League-duel met Lazio (1-0) extra op.
"Hij heeft tegen Lazio uitstekend gekeept", verklaarde Slot in de persconferentie voor de inhaalwedstrijd tegen Cambuur van donderdag. "Hij heeft denk ik vanaf het moment dat hij niet werd opgeroepen die teleurstelling goed verwerkt en is aan de slag gegaan om zo goed mogelijk bij Feyenoord te presteren."
Gunfactor Slot
"Ik zou het hem en ook de andere jongens die in aanmerking voor het WK komen enorm gunnen om erbij te zijn. Ik hoop het ook omdat het een geweldige belevenis is en iets wat je in je bagage meeneemt en waar je een betere speler of keeper van wordt."
Slot is echter niet van zins om spelers rust te gunnen in de laatste twee competitiewedstrijden voor het WK, zodat ze eventuele blessures kunnen vermijden. "Je neemt nooit risico met een speler als hij geblesseerd is, of er nu een WK is of niet. Maar als ze fit zijn, wat ze nu zijn, ga ik niet die drie of vier spelers die in aanmerking komen in een glazen huisje zetten en zeggen dat we ze niet meer aanraken zodat ze straks naar het WK kunnen."
Korte voorbereiding op WK
"Volgens mij is dat ook niet goed voor die jongens. Ze hebben deze wedstrijden en trainingen nodig want er is ook een korte voorbereiding voor het WK. Dus de bondscoaches hebben behoefte om topfitte spelers aangeleverd te krijgen. En dat zijn die van ons."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
11 uur geleden