Feyenoord-spits Giménez begint tegen AS Roma op bank
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de tussenronde van de Europa League zonder Santiago Giménez. De Mexicaanse spits, die last heeft van een kuitblessure, zit op de reservebank.
Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbreekt in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh is ook niet op tijd fit om mee te doen.
David Hancko is bij afwezigheid van Trauner aanvoerder bij Feyenoord. De Slowaak vormt samen met Thomas Beelen het centrum van de verdediging. Ayase Ueda start in de spits.
Feyenoord werd in het seizoen 2022-2023 in de kwartfinales van de Europa League uitgeschakeld door AS Roma. Het seizoen ervoor verloren de Rotterdammers de finale van de Conference League van de Italianen.
Bij AS Roma is voormalig Feyenoorder Rick Karsdorp rechtsback. Dean Huijsen ontbreekt. Trainer Daniele De Rossi heeft de Nederlander niet ingeschreven voor de Europese wedstrijden.
De return is volgende week. De winnaar plaatst zich voor de achtste finales.
Opstellingen: Feyenoord: Wellenreuther; Nieuwkoop, Beelen, Hancko en Hartman; Stengs, Zerrouki en Wieffer; Minteh, Ueda en Paixão.
AS Roma: Svilar; Karsdorp, Diego Llorente, Mancini en Spinazzola; Bove, Paredes en Pellegrini; Dybala, Lukaku en Zalewski.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
17 uur geleden