Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-spits Giménez begint tegen AS Roma op bank

Feyenoord-spits Giménez begint tegen AS Roma op bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de tussenronde van de Europa League zonder Santiago Giménez. De Mexicaanse spits, die last heeft van een kuitblessure, zit op de reservebank.

Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbreekt in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh is ook niet op tijd fit om mee te doen.

David Hancko is bij afwezigheid van Trauner aanvoerder bij Feyenoord. De Slowaak vormt samen met Thomas Beelen het centrum van de verdediging. Ayase Ueda start in de spits.

Feyenoord werd in het seizoen 2022-2023 in de kwartfinales van de Europa League uitgeschakeld door AS Roma. Het seizoen ervoor verloren de Rotterdammers de finale van de Conference League van de Italianen.

Bij AS Roma is voormalig Feyenoorder Rick Karsdorp rechtsback. Dean Huijsen ontbreekt. Trainer Daniele De Rossi heeft de Nederlander niet ingeschreven voor de Europese wedstrijden.

De return is volgende week. De winnaar plaatst zich voor de achtste finales.

Opstellingen: Feyenoord: Wellenreuther; Nieuwkoop, Beelen, Hancko en Hartman; Stengs, Zerrouki en Wieffer; Minteh, Ueda en Paixão.

AS Roma: Svilar; Karsdorp, Diego Llorente, Mancini en Spinazzola; Bove, Paredes en Pellegrini; Dybala, Lukaku en Zalewski.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

2 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

2 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

2 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

4 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

4 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

4 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

6 uur geleden