Feyenoord-spits Giménez begint tegen AS Roma op bank
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de tussenronde van de Europa League zonder Santiago Giménez. De Mexicaanse spits, die last heeft van een kuitblessure, zit op de reservebank.
Verdediger Lutsharel Geertruida is ziek en ontbreekt in de selectie, net als de geblesseerden Justin Bijlow, Quinten Timber, Gernot Trauner en Thomas van den Belt. Aanvaller Alireza Jahanbakhsh is ook niet op tijd fit om mee te doen.
David Hancko is bij afwezigheid van Trauner aanvoerder bij Feyenoord. De Slowaak vormt samen met Thomas Beelen het centrum van de verdediging. Ayase Ueda start in de spits.
Feyenoord werd in het seizoen 2022-2023 in de kwartfinales van de Europa League uitgeschakeld door AS Roma. Het seizoen ervoor verloren de Rotterdammers de finale van de Conference League van de Italianen.
Bij AS Roma is voormalig Feyenoorder Rick Karsdorp rechtsback. Dean Huijsen ontbreekt. Trainer Daniele De Rossi heeft de Nederlander niet ingeschreven voor de Europese wedstrijden.
De return is volgende week. De winnaar plaatst zich voor de achtste finales.
Opstellingen: Feyenoord: Wellenreuther; Nieuwkoop, Beelen, Hancko en Hartman; Stengs, Zerrouki en Wieffer; Minteh, Ueda en Paixão.
AS Roma: Svilar; Karsdorp, Diego Llorente, Mancini en Spinazzola; Bove, Paredes en Pellegrini; Dybala, Lukaku en Zalewski.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
21 uur geleden